Labākie jaunie izgudrojumi izstādē MINOX 2016

Dalībnieki pārstāvēja 10 valstis, kā arī bija ieradušies no dažādām vietām Latvijā – Rīgas, Liepājas, Rēzeknes, Malnavas, Jelgavas, Salaspils, Baldones u.c. Profesors Čens-Hengs Čo no Taivānas mēroja vairāk kā 8000 kilometru, lai piedalītos izstādē.

Pirmo un trešo vietas ieguva Rīgas Tehniskās universitātes izgudrotāji attiecīgi par izgudrojumiem “Daudzslāņains ribots konstrukciju materiāls ar regulējamu īpatnējo nestspēju” (Kārlis Rocēns, Ģirts Frolovs, Jānis Šliseris, Aiva Kukule) un “Bezpilota zemūdens transportlīdzeklis Durbis” (Jānis Auziņš, Mārcis Eimanis). Otrajā vietā – Uldis Atmats no Liepājas ar trimarānu BUNO.

Pirmo vietu jauno izgudrotāju kategorijā žūrija piešķīra Fricim Kalvelim par elektrisko divriteni BOA, otro vietu – Jelgavas 5. vidusskolas skolēniem Georgam Arbuzovam un Markam Rozenbergam par portatīvo vēja ģeneratoru, bet trešo vietu – Artim Rēvelim no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas par cauruļu tīrītāju robotu.

Izgudrotāju diena Latvijā tiek atzīmēta 6. oktobrī. Šogad šajā dienā apritēs 80 gadi, kopš Latvijas izcilais izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar Valsts elektrotehnisko fabriku (VEF) par miniatūrās spiegu fotokameras «Minox» komercializāciju.

Foto: publicitātes

Lasi vēl

1

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
0 Komentāru autori
Charleszex Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Charleszex
Viesis
Charleszex

wh0cd270116 clomid without script buy ciprofloxacin Cialis 20mg

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši