Siguldā atklāta Diānas Mežeckas izstāde “Kastaņu lietus”

„Kastaņu lietus” ir  keramikas skulptūru kolekcija, kuras pamatā ir kastaņa čaumalas formas dažādu veidu stilizācija. Iztēlē mainot tā agregātstāvokli – no cieta uz mīkstu un staipīgu – māksliniece iztēlojas kā to plēš, stiepj, spiež, griež, loka, savij, kārto vienu uz otra. Šo iztēles spēles brīdi apstādinot/nofiksējot un attēlojot mālā, top skulpturāli interjera objekti, kuros saskatāms ir gan formas ritms un līdzsvars, gan kustība, dinamika un tekstūras.

Izstāde “Kastaņu lietus”, kura no 18. augusta apskatāma Siguldas Jaunās pils salona telpās, aicina skatītājus aplūkot mālā veidotus darbus, kuru iedvesmas avots ir dabas forma – kastaņa auglis. Māksliniecei un mākslas pedagoģei Diānai Mežeckai šī forma, kas no ārpuses ir asa un spuraina, bet iekšpusē gluda un apaļa, ir lielisks iedvesmas avots, lai ar to varētu rotaļāties un improvizēt, izmantojot māla dabiskās krāsas un plastiskuma priekšrocības. Šīs divas tik dažādās formas autore iztēlojas kā apvieno, sapludina kopā citu ar citu – lielāku un mazāku, spiež, griež un plēš dažādos gabalos, stiepj un loka. Iztēles brīdi apstādinot un iemūžinot mālā, ir izveidota kolekcija, kas uzrunā skatītājus caur dizaina trauku formām un skulptūrām. 

Apvienojot gludu formu ar spurainu/ adatainu, veidojas tāds kā pārsteiguma moments un kontrasts, kas uzrunā skatītāju un neļauj garlaicīgi paiet garām. Kastaņa čaumalas adatas it kā sarunājas un atkarībā no atveidotā adatu garuma, formas liekuma, veido atšķirīgu noskaņu.

Veidojot šo darbu kompozīcijas, mākslinieci interesē forma un materiāls. Saglabāt māla dabiskumu, klātesamību un silto zemes enerģiju, tāpēc glazūra tiek izmantota tikai nedaudz, akcentam. Skulpturālo objektu kompozīcijās glazūra ir kā nejaušība, pārsteigums, akcents kompozīcijas līdzsvaram, dažviet kontrastam.

Izstāde Siguldas Jaunās pils Salonā būs apskatāma līdz 24. septembrim un izstādes apmeklējums iekļauts Sigulda Jaunās pils apmeklējuma cenā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar