Izdota grāmata „Vēstījums tagadnei”

 

„Mums katram ir savs atmiņu mantojums, taču pateicoties darbīgiem un vēsturi mīlošiem cilvēkiem, tas ir apkopots vienuviet,” Matīšu baznīcā pagasta iedzīvotājus un viesus uzrunāja Matīšu pagasta pārvaldes vadītāja Anita Grīnšteine. Grāmatas ceļš līdz lasītājiem ilga divus ar pusi gadus.Kopā arMāru Grāveli, pie grāmatas šūpuļa stāvēja Matīšu kultūras darbiniece Ligita Jenča, bibliotekāre Agita Zalte, pensionāru biedrības priekšsēdētājs Kārlis Skrastiņš un pamatskolas direktore Veneranda Logina.

 

Grāmatas autore Māra Grāvele teic: „Ļoti gribēju šo grāmatu uzrakstīt, jo no Matīšu puses nāk mani senči. Bet grāmata nav veltīta tikai maniem senčiem, tā domāta visiem matīšniekiem, visiem tiem, kurus interesē vēsture, kuri grib redzēt savu senču takas, grib uzzināt, kā kurā mājā ļaudis dzīvojuši, kā saimniekojuši.” Īpaši lielu paldies autore saka Matīšu iedzīvotājiem, kuri labprāt dalījās savos savāktajos materiālos un atmiņās, un Matīšu baznīcai, kuras grāmatās atrasti daudzi vērtīgi fakti un vēstures liecības.

 

Uz grāmatas vāka redzama īpaši Matīšu pagastam darināta tautiskā josta un vēlējums ikvienam, kurš lasīs šo grāmatu, ar lepnumu apzināties mūsu senču atstāto mantojumu, stingri stāvēt uz savas zemes un vēlēt arī turpmāk Matīšiem svētību. 

 

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši