7 padomi Lieldienu sajūtas ienešanai mājās

Visa pamatā – uzkopšana

Pirmais uzdevums noteikti ir lielā mājas tīrīšana. Nomazgāti logi, iztīrīti aizkari un dekoratīvie spilveni, paklāja izsūkšana – šīs ir tikai dažas no lietām, kas mājās var ienest svaigumu vēl pirms esi ķēries pie dekoru pagatavošanas. Steidzīgajiem mājas uzkopšanā par labo roku var kalpot robota putekļu sūcējs, kas grīdas uzkopšanu paveiks pats. 

Savs vainags arī Lieldienās

No zariem savīts vainags, kas papildināts ar dabīgajiem (īslaicīgāks prieks) vai mākslīgajiem augiem, spalvām, krāsainām lentītēm, dekoratīvajām olām vai citiem dekoriem, labi izskatīsies gan pie durvīm vai sienas, gan iekārts griestos, piemēram, virs virtuves galda. “Lieldienās dekorācijās vairāk uzmanības jāpievērš apaļajām formām. Tāpat kā ola, arī vainags ir lielisks veids kā simboliski savās mājās ienest sauli,” stāsta L. Vīgante un piebilst, ka vainaga sagatave savu otro mūžu var iegūt adventes laikā, tāpēc līdz ar svētku beigām no tās noteikti nevajadzētu atbrīvoties.

Dabas materiāli kā svētku rota

Bērni, kuriem jebkuras mākslinieciskās izpausmes parasti sagādā prieku, novērtēs iespēju piešķirt otro dzīvi jūras krastā atrastajiem kociņiem. Tie sakrāsoti priecīgās un košās pavasara krāsās lieliski izskatīsies ielikti vienkāršā stikla cilindrā vai caurspīdīgā metāla grozā. Ar gliemežvākiem vai atrastajiem dzintara gabaliņiem no tiem var izveidot arī vēja zvanus vai foto rāmi, kurā ielikt šīgada Lieldienās tapušo sirsnīgāko ģimenes foto. “Savukārt kādu īpaši izteiksmīgu un žuburainu zaru var izmantot par galveno dekoru uz svētku galda. Īpašu ciemiņu uzmanību un apbrīnu tas radīs, ja vietu uz tā būs atradis kāds dekoratīvs pavasara putns vai cālēns,” ar idejām dalās Līva. Viņa arī iesaka izmantot oļus, kuri nokrāsoti var kļūt par sirsnīgu līdzņemamu dāvanu ciemiņiem.

Foto izstāde viesistabā

Kā jau katros svētkos, arī šoreiz nevajadzētu aizmirst par mirkļu tveršanu fotogrāfijās. Nobildētais olu krāsošanas process, pashas gatavošana, šūpošanās vai tieši svētkos uzziedējusī tulpju dobe ir lietas, ar kurām palepoties gan virtuāli sociālajos tīklos, gan taustāmā veidā personīgā izstādē mājās. “Krāsainā veļas aukla, kas novilkta gar sienu, var kalpot kā centrālā izstādes vieta, kuru ar jauniem fotouzņēmumiem var papildināt ne tikai Lieldienu laikā, bet visa pavasara garumā,” ar radošo risinājumu dalās Līva un ir pārliecināta, ka ciemiņu un radinieku uzmanību tā piesaistīs jo īpaši. Lai foto izdotos teju kā profesionālim, Samsung telefonu kamerās iebūvēti speciāli režīmi, piemēram, ēdienu un panorāmas bilžu veidošanai vai attēlu uzņemšanai kustībā, kas skaidri iemūžinās arī svētkos tik neatņemamo šūpošanos.

Mežs ienāk mājās

Lieldienas noteikti nav iedomājamas bez plaucētiem koku vai krūmu zariem. Ātrākais veids, kā panākt, ka zari mājās izplaukst tieši uz svētkiem, ir to ielikšana siltā ūdenī un novietošana saulainā vietā. Īpaši skaisti izskatās bērzu, ceriņu un ķiršu zari. Izplaucētajos zaros var iekarināt novēlējumus, uzmundrinošus tekstus, izpūstas olas. Kā atzīst Līva, tad labākais šajā kompozīcija ir tas, ka tā, zariem plaukstot, katru dienu mainās un iegūst citu zaļās krāsas toni.

Mazdārziņš uz palodzes

Alternatīva un neierastāka Lieldienu aktivitāte, kas vienlaikus ienesīs arī jaunas pavasara vēsmas uz palodzes, ir mazdārziņa sēšana un stādīšana. “Robežu tam, kur stādīt sīpolus un iesēt dilles vai baziliku, nav. Tās var būt veikalā nopērkamās plastmasas kastes, bēniņos atrastās skaistās atvilktnes, pāri pazaudējušie gumijas zābaki vai metāla vanniņas,” idejas sniedz Līva un papildina, ka nepacietīgākajiem zaļumu ēdājiem labs risinājums būs sīpolu ielikšana krūzēs vai glāzes, kas līdz sīpola saknei piepildītas ar ūdeni.

Noskaņas radīšanai arī aromāts un skaņa

Līdz ar vizuālo noformējumu nevajadzētu aizmirst arī par citām maņām – smaržu un skaņu. Tās kopējai svētku sajūtai piešķirs pēdējo noti. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar