Taupot ikdienā, 75% Latvijas iedzīvotāju uz svētkiem atļaujas tērēt vairāk

Lai arī 48% Latvijas iedzīvotāju ikdienā visbiežāk taupa, samazinot izdevumus par pārtiku, tomēr svētku laikā ir gatavi tērēt vairāk, lai klātu bagātīgāku svētku galdu un radītu atmosfēru mājās, liecina Rimi Latvia veiktā aptauja*. Arī šīs Lieldienas nav izņēmums, un jau šobrīd Rimi veikalos ir strauji audzis pieprasījums pēc svētkiem raksturīgajiem produktiem. Olu pārdošanas apjoms Lieldienu laikā palielinās par 70%, turklāt vērojama tendence savlaicīgi iegādāties dažādus dārzeņus un augļus, kas izmantojami kā dabiskās krāsvielas olu krāsošanai.

Jau kopš marta sākuma novērojama tendence, ka cilvēki savlaicīgi plāno svētku svinēšanu: pastāvīgi aug interese par Lieldienu dekoriem, kā arī sezonālajiem saldumiem – šokolādes olām un zaķiem. Svētku laikā pieprasījums pēc šokolādes olām Rimi veikalos pieaug četrkārt. Savukārt uz Lieldienām galvenās svētku sastāvdaļas – olu – pārdošanas apjoms palielinās par 70%. Interesanti, ka par neatņemamu piedevu Lieldienu ēdienu pagatavošanā acīmredzot kļūst majonēze, jo arī pēc tās pieprasījums pieaug par 70%.

Pašsaprotami, ka Lieldienu svinību goda vietā ir olas. Katram ir savas iecienītākās olas un to krāsošanas receptes. Produktu krājumi tiek plānoti atbilstoši pieprasījuma izmaiņām, tomēr daļa pircēju tās iegādājas jau laicīgi. Lai arī Lieldienās jau tradicionāli paaugstinās interese par baltām olām, pēdējos gados novērojam, ka arvien vairāk pircēju pievērš uzmanību arī olu izcelsmei. Attiecīgi šobrīd jau 60% no Rimi veikalos pārdotajām olām ir dētas brīvos turēšanas apstākļos. Arī šajās Lieldienās aicinām ikvienu veikt ilgtspējīgu izvēli un izmantot iespēju iegādāties brīvos turēšanas apstākļos turētu vistu olas, tai skaitā vietējās zemnieku saimniecībās dētas olas, kuras var iegādāties arī pa vienai,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Novērojams, ka Latvijas iedzīvotāji olu krāsošanai pieiet radoši un labprāt izmanto dabiskas krāsvielas. Pirmssvētku nedēļās būtiski aug pieprasījums pēc Lieldienu olu krāsošanas receptēs izmantojamiem augļiem un dārzeņiem. Populārākā izvēle ir sīpoli, sarkanie kāposti, mellenes, bietes, burkāni un spināti.

* Rimi Latvia aptauju “Baltijas iedzīvotāju ikdienas tēriņi un taupīšanas paradumi” 2024. gada janvārī veicis Norstat, aptaujājot 1003 Latvijas, 1004 Lietuvas un 1004 Igaunijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz74 gadiem.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar