E-cigaretes, elektrotehnika un citas bateriju saturošas iekārtas nedrīkst izmest atkritumu konteineros

Ņemot vērā, ka elektroniskās cigaretes, elektrotehnika vai citas bateriju saturošas iekārtas var viegli uzliesmot, tās nedrīkst izmest nevienā no pagalmā uzstādītajiem atkritumu konteineriem. Tie ir bīstamie atkritumi, kas jāutilizē atbilstoši, informē “CleanR” Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.

Litija baterija, kas ir elektronisko cigarešu jeb tā saucamo “veipu” sastāvdaļa, var viegli uzliesmot, īpaši, ja tā ir bojāta vai, piemēram, atrodas karstas temperatūras apstākļos. To nedrīkstētu izmest nedz mājās esošajā atkritumu urnā, nedz pagalmā uzstādītajā atkritumu konteinerā, jo e-cigarete var izraisīt ugunsgrēku gan paša iedzīvotāja dzīvesvietā, gan kādā no konteineriem, atkritumu izvedēja automobilī vai tālākajā atkritumu pārstrādes posmā.

Līdzīgi ir ar elektrotehniku, piemēram, mobilajiem telefoniem, uzlādes akumulatoriem, planšetēm u.tml., tāpēc arī šis iekārtas nedrīkst nonākt kopējā atkritumu plūsmā. Šāda tipa atkritumus ir aizliegts izmest atkritumu konteinerā, jo arī tās var izraisīt aizdegšanos. Tā vietā elektrotehniku var nodot dažādās akcijās, elektrotehnikas konteineros vai šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos.

“Īpašu bīstamību elektrotehnika, e-cigarete vai cita bateriju saturoša iekārta var radīt atkritumu transportēšanas brīdī, jo tad, kad atkritumi tiek savākti transportlīdzeklī, tie tiek saspiesti, un šajā procesā baterija var tikt bojāta un izraisīt aizdegšanos. Elektrotehnika vai e-cigaretes, izmestas kopā ar citiem atkritumiem, apdraud ne tikai pašu iedzīvotāju un viņa mājvietu, bet arī mūsu darbiniekus, tehniku un atkritumu šķirošanas iekārtas. Turklāt ugunsgrēka gadījumā litija bateriju nodzēšana ir apgrūtinoša,” saka Rumpane.

Tieši e-cigaretes ir viena no straujāk augošajām atkritumu vienībām, un tās ir jāšķiro atsevišķi, tieši tāpat kā baterijas vai elektrotehnika. Jebkura veida elektrotehniku un arī e-cigaretes var nodot kādā no “CleanR” šķirošanas laukumiem. Tāpat e-cigaretes var nogādāt veikalos, kas tās tirgo un kuros ir uzstādītas speciālas to nodošanas tvertnes.

Sev tuvāko dažāda veida atkritumu pieņemšanas vietu vari atrast arī interneta vietnē https://skiroviegli.lv.

“Vienlaikus atgādinām, ka arī e-cigaretēs pildītais šķidrums ir bīstamie atkritumi, tāpēc nedz sadzīves, nedz citā atkritumu konteinerā nedrīkstētu izmest ne tikai pašu e-cigareti, bet arī pudelīti, kurā sākotnēji šis šķidrums atradies. Tā sastāvā ir nikotīns, kas, nonācis dabā, rada apdraudējumu ne tikai cilvēku un dzīvnieku veselībai, bet arī indē zivis, augus un citus dzīvos organismus,” stāsta “CleanR” pārstāve.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar