Jau šo sestdien norisināsies Madonas tautas slēpojums

Sestdien, 10. februārī “Smeceres sils” trasē norisināsies viens no šīs ziemas lielākajiem tautas sporta pasākumiem šoziem – Madonas tautas slēpojums. Pasākumā visas dienas garumā plānotas gan bērnu distances, gan distances, kas pa spēkam būs slēpotājiem, kas uz slēpēm nav pirmo sezonu. Izvēloties atbilstošu distanci: 7, 15 vai 30km, kā arī starp bērnu un 2,5km jauniešu distancēm, aicināti startēt visi interesenti.

Madonas slēpojuma ietvaros tiks aizvadītas piecas dažādas ieskaites: bērnu, jauniešu, 7km “RITC” tautas distance, 15km “Sportland” distance un 30km “Mežu sili” distance, nodrošinot iespēju visai ģimenei pavadīt laiku kopā, baudot ziemu un slēpošanas priekus. Kā uzsver organizatori – tas, kas līdz šim bijis raksturīgs lielākajiem skriešanas pasākumiem, būs pieejams arī slēpošanas pasākumā – visi Madonas slēpojuma dalībnieki saņems medaļas par piedalīšanos. Ātrākie 15km un 30km distancēs gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē savā rīcībā iegūs Garmin viedpulksteņus, tāpat plānota izloze ar pārsteiguma balvām no Garmin, Sportland un citiem atbalstītājiem starp visiem dalībniekiem.

Esam parūpējušies par interesantu sacensību programmu, tāpat arī dažādas balvas no atbalstītājiem – es domāju, tiešām būs ļoti aizraujošas sacensības gan tiem, kas nejūtas tik pārliecinoši uz slēpēm, gan tiem, kas vēlas tiešām pārbaudīt savus spēkus! Un labā ziņa, ka laika prognoze ir labvēlīga, ziema Madonā šonedēļ ir uz palikšanu, un varēsim nodrošināt trases visā garumā,” uzsver Gundars Upenieks, “Madonas slēpojums 2024” organizators.

Rīts slēpojuma dienā sāksies ar trīs dažāda garuma: 300, 500 un 700 metru bērnu distancēm, kas nodrošinās iespēju jaunākajiem sacensību dalībniekiem no 6 (vai jaunākiem) līdz 10 gadiem, neatkarīgi no sagatavotības, piedalīties sacensībās un iespējams gūt pirmo sacensību pieredzi līdz šim. Pēc bērnu distancēm paredzēts starts 2,5km jauniešu distancē (līdz 12 gadiem). 12.30 uz starta līnijas pulcēsies 7km RITC distances dalībnieki – tā atvērta ikvienam interesantam, bez vecuma ierobežojuma, un ir piemērotākā, ja esi fiziski aktīvs, bet slēpot esi sācis salīdzinoši nesen – to pieveikt izdosies teju ikvienam.

Kā ierasts viena no populārākajām tautas distancēm ir 15km “Sportland” distance, kuru ieteiks izvēlēties, ja savu fizisko sagatavotības līmeni vērtē kā pietiekami augstu, veic dažādas aktivitātes viscaur gadu, turklāt distanču slēpošana ir pazīstama un praktizēta. Šīs distances ietvaros tiks nodrošināts arī ēdināšanas un dzirdināšanas punkts pēc 7,5km.

Visizaicinošākā distance Madonas slēpojuma ietvaros ir “Mežu sili” 30 km distance, kas paredzēta sportistiem, kas aktīvi trenējas ikdienā, vai ir darījuši to vēl salīdzinoši nesen. Lai pieveiktu šo prasīgo distanci nepieciešama ļoti laba fiziskā forma, un ja tāda ir, tad tā ir lieliska iespēja pavadīt vairāk nekā pusotru stundu svaigā gaisā, izaicinošā trasē un draudzīgā konkurencē. Paredzēts, ka trasē būs dzirdināšanas un ēdināšanas punkts pēc 7.5, 15 un 22,5 kilometriem – “Smeceres krogā”. Jāatzīmē, ka Madonas slēpojumā iepriekš piedalījušies arī olimpieši: Andrejs Rastorgujevs, Ilmārs Bricis, Oskars Muižnieks, Arvis Liepiņš, kā arī šī Pekinas Olimpisko spēļu dalībnieki – Baiba Bendika, Raimo Vīgants, Kitija Auziņa, Roberts Slotiņš un Samanta Krampe.

Madonas slēpojumā visas ieskaites norisināsies ar kopējo startu, brīvajā slēpošanas stilā. Sacensību nolikums pieejams šeit. Reģistrēšanās sacensībām: Sportlat.lv mājaslapā

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar