Rīgā rādīs baletu “Gulbju ezers”

29. oktobrī “Arēnā Rīga” “International Festival Ballet” un “Festival Ballet” izrādīs baletu “Gulbju ezers”, kura mūzikas autors ir P. Čaikovskis simfoniska orķestra pavadībā, informē portāls balticevents.info.

St. Petersburg Festival Ballet gadā sākumā plānoja lielu Eiropas koncerttūri, bet bija šokēti un joprojām šokā no Krievijas necilvēcīgās agresijas pilnā kara pret Ukrainu un izjūtot tā ietekmi, slavenais balets maina savu nosaukumu uz “International Festival Ballet”.

“International Festival Ballet” – ir starptautisks balets, kas sniedzas pāri valstu robežām un pārstāv sapratni un līdzās pastāvēšanu mākslas, mūzikas un dejas poēzijā. Kopš kara sākuma mākslinieki ir pauduši savu nostāju pret Krievijas agresiju, piedaloties neskaitāmās protesta akcijās pirms un pēc katras uzstāšanās. Tādēļ Krievija šobrīd ir drauds arī viņiem. Ir diezgan pašsaprotami, ka trupa, kurā ir arī daudz ukraiņu dejotāju, sevi redz kā miera un cilvēku līdzāspastāvēšanas baletu.
 
Mākslinieciskajā ziņā balets pārstāv Krievijas klasiskā baleta skolu tās tīrākajā formā. Bezkompromisa elegance, kas apvienota ar mūsdienu un 21. gadsimta ietekmēm, proti, augstas klases dejas sniegumu – tas viss ir papildināts ar unikāliem kostīmiem un dekorācijām. “International Festival Ballet” Rīgā uzstāsies Eiropas tūres ietvaros. Biļetes uz pasākumu ir pieejamas visas “Biļešu Serviss” kasēs.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar