Liepājas Simfoniskais orķestris turpina savu populāro tiešraižu ciklu

Rudenī Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) atsāk tiešraižu koncertu ciklu TUVĀK, kas aizvadītajā koncertsezonā guva lielu publikas atsaucību ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. 10. septembrī pulksten 19 tiešraidē no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” skanēs Haidna Londonas simfonija diriģenta Andra Veismaņa lasījumā.

Koncertsarunu ciklu TUVĀK LSO aizsāka aizvadītā gada vasarā, lai aicinātu klausītājus attālināti tikties mūzikā un sarunās ar orķestra mūziķiem uz “Lielā dzintara” skatuves. “Publikas mīlētais kolektīvs asociējas galvenokārt ar brīnišķīgu skaņu un skatuves kopskatu koncertzālē, bet tagad ir laiks tuvāk iepazīt unikālās personības, kas veido šo orķestri,” stāsta LSO vadītājs Uldis Lipskis, “Esam patiesi gandarīti, ka ciklu “Tuvāk” un “Simfonija Tuvāk” pārraides ir sasniegušas daudzus tūkstošus cilvēku visā Latvijā, viņus izglītojot, iepriecinot un pacilājot.”

Interneta koncertu ciklā TUVĀK mirdz gan orķestra mākslinieku solo spēle visdažādākajos mūzikas stilos, gan sarunā ar Liepājas koncertzāles vadītāju Timuru Tomsonu uzzinām par orķestra mākslinieku iedvesmas avotiem, profesionālās izaugsmes ceļu un vaļaspriekiem. Līdz šim ir izskanējušas 18 tiešraides, un šie ieraksti aizvien ir skatāmi orķestra mājas lapā www.liepajassimfoniskais.lv.

Koncertcikls SIMFONIJA TUVĀK savukārt iepazīstina klausītājus ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam. “Jaunā cikla TUVĀK versija SIMFONIJA TUVĀK ir guvusi ievērojamu popularitāti interneta vidē, un ietekmīgi kritiķi saskata šādu koncertu lielu lietderību un augstu izpildījuma kvalitāti, izvirzot ciklu Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvai „Kilograms kultūras,” saka Uldis Lipskis.

“Simfonija Tuvāk” pārraide iesākas ar mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža un koncertprogrammas diriģenta sarunu, kas atklāj simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas. Savukārt pēc simfonijas atskaņojuma koncertzāles “Lielais dzintars” vadītāja Timura Tomsona vadītā sarunā ar mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalās orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kas pazīstami kā neiztrūkstoši viesi orķestra koncertos.

Koncertu ciklā SIMFONIJA TUVĀK līdz šim ir izskanējušas Volfganga Amadeja Mocarta 40. simfonija, Žana Sibēliusa Trešā simfonija, Antonīna Dvoržāka Devītā simfonija “No Jaunās pasaules” un Pētera Čaikovska Ceturtā, jeb Liktens simfonija. Tagad visi šie koncertieraksti par nelielu samaksu ir pieejami biļešu tirdzniecības vietnē “Biļešu Paradīze”.

Šosezon SIMFONIJA TUVĀK ietvaros 10. septembrī pulksten 19 diriģenta Andra Veismaņa vadībā tiks atskaņota Jozefa Haidna 104. jeb Londonas simfonija, savukārt 12. novembrī pulksten 19 Gunta Kuzmas lasījumā publika dzirdēs leģendāro Imanta Kalniņa Brīvības jeb Ceturto simfoniju. Bet koncertsarunu ciklā TUVĀK 7. oktobrī pulksten 19 koncertsarunā būs iespēja atklāt sitaminstrumentālista Edgara Vaivoda aizraujošo personību, un 9. decembrī pulksten 19 raidījuma fokusā būs trombona spēles meistars Robins Jānis Lellis.

Interneta tiešraides režīmā aptuveni stundu ilgstošos koncertus sērijā SIMFONIJA TUVĀK un aptuveni 40 minūšu garās koncertsarunas sērijā TUVĀK bez maksas varēs vērot gan Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapas www.liepajassimfoniskais.lv video galerijā, gan arī orķestra Facebook lapā facebook.com/Liepaja.Symphony.Orchestra. Pēc tiešraidēm visi koncertieraksti būs pieejami “Biļešu Paradīzē” jau par maksu, bet koncertsarunas aizvien būs pieejamas turpat bez maksas.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar