Lielā pavasara tīrīšana: plānošana un palīgierīces

Kurš gan nav izbaudījis neatkārtojamo miera un harmonijas sajūtu, kas ieskauj tikko uzkoptā mājoklī! Tuvojoties pavasarim, pamatīga uzkopšana ir īpaši aktuāla – daba mostas, sākas ilgi gaidītā siltā sezona, gribas visu lieko nolikt malā un atbrīvot dzīves telpu jauniem iespaidiem. “Kesko Senukai Latvia” kategoriju vadītāja Madara Gasa dalās idejās, kā efektīvi sagatavoties mājas uzkopšanai un kādi darbarīki atvieglo tīrīšanas procesu.

Tīras un sakoptas telpas ir vajadzīgas ne tikai tāpēc, lai mājoklis glīti izskatītos un labi smaržotu, bet arī iemītnieku veselības un labsajūtas uzturēšanai. Regulāri tīrot mājokli, atbrīvojamies no nevēlamajām baktērijām, netīrumiem un putekļiem. Tas būtiski uzlabo gaisa kvalitāti, palīdzot novērst alerģiskas reakcijas.

Katram darbam ir svarīga plānošana

Mājas uzkopšana kopā ar ģimenes locekļiem var būt gan jauks kopīgas laika pavadīšanas veids, gan ātrākais ceļš uz spodrību – sevišķi tad, ja plānojat pamatīgu tīrīšanu. Lai darbi ritētu raitāk, ieteicams izveidot ģenerāltīrīšanas plānu un katram mājas iemītniekam deleģēt kādu darba uzdevumu. Tīrīšanas process noritēs gludāk, ja pirms darba uzsākšanas visus priekšmetus, kas neatrodas savās vietās, noliksiet tur, kur tiem vajadzētu būt. Ja mājoklim ir vairāki stāvi, tīrīšana jāsāk no augšējā stāva virzienā uz leju.

Ierīces putekļu savākšanai

Tirdzniecības tīkla Kesko Senukai Latvia” kategoriju vadītāja norāda, ka, ikdienas ritmam kļūstot straujākam, aizvien mazāk laika pavadām mājās, tāpēc gan fiziskajos, gan tiešsaistes veikalos nepārtraukti aug pieprasījums pēc viedās sadzīves tehnikas. Šādas ierīces palīdz atrisināt sadzīves izaicinājumus cilvēka vietā, padarot grīdu uzkopšanu vieglāku nekā jebkad agrāk. Neaizstājams palīgs grīdu uzkopšanā ir putekļsūcējs-robots, kas padara visu darbu, kamēr jūs darāt ko citu. Taču arī klasiskie putekļsūcēji un grīdas mopi joprojām ir ļoti pieprasīti.

Mirdzums spoguļos un logos

Spoguļus un stikla virsmas eksperte iesaka vispirms notīrīt ar mitru mikrošķiedras lupatiņu un pēc tam nosusināt ar citu. Lai panāktu ideālu rezultātu, ir svarīgi izvēlēties tīrīšanas līdzekļus, kas paredzēti tieši spoguļu virsmām. Logu tīrīšana dažkārt var būt īsts izaicinājums – tas bieži vien aizņem ļoti daudz laika, taču ne vienmēr rezultāts ir lielisks. Logu mazgāšanas roboti ne tikai garantē mirdzošas stiklu virsmas, bet arī ietaupa tik ļoti dārgo laiku. Ar šo ierīci var tīrīt gan stikla mēbeļu un spoguļu virsmu, gan flīzes.

Tīrība vannasistabā un virtuvē

Vannasistabā un virtuvē pavadām visvairāk laika, tāpēc arī uzkopšanai šajās telpās jāvelta visvairāk uzmanības. Lai saglabātu nevainojamu tīrību izlietnē, vannā, dušā vai tualetē, to uzkopšanai ieteicams izmantot tikai tam paredzētus speciālus līdzekļus. Regulāra tīrīšana ir īpaši svarīga vietās, kur var uzkrāties mikrobi. Lai no tā izvairītos, šīs vietas vienmēr jāuztur tīras. Eksperte atgādina, ka vannasistabā var viegli veidoties pelējums, tāpēc ir svarīgi pareizi vēdināt telpu.

Uzdevumi, kas nav jāveic ikdienā

Lai māja vienmēr būtu ideāli tīra, ir svarīgi uzturēt kārtību – novietot lietas tām paredzētajās vietās, regulāri tīrīt virsmas un grīdas. Tomēr ir daži uzdevumi, kas nav jāveic katru dienu un pat ne katru nedēļu, piemēram, mīksto mēbeļu vai paklāju tīrīšana. Eksperte iesaka šo uzdevumu iekļaut lielajā pavasara uzkopšanā. Šo diezgan sarežģīto tīrīšanas darbu veikšanai mājas apstākļos lieliska izvēle ir tvaika tīrītāji, kas ne tikai atbrīvo virsmas no netīrumiem, bet arī dezinficē tās, palīdzot uzturēt tīru un mājīgu vidi. Ar tvaika tīrītājiem ir viegli uzturēt tīras mīkstās mēbeles, paklājus un sienas flīzes. Droši izmantojiet tos arī ikdienas uzkopšanas darbos!

Arī uzkopšanas ierīcēm nepieciešama apkope

Pašas uzkopšanas ierīces būtu vēlams turēt gana tīras, lai pirms kārtējās uzkopšanas nenāktos veltīt daudz stundu to savešanai kārtībā. Netīras slotas, grīdas mopa vai pārpildīta putekļsūcēja izmantošana ir neefektīva un prasa daudz vairāk laika. Tāpat svarīgi, lai visi tīrīšanas līdzekļi atrastos vienuviet un pirms katras uzkopšanas nebūtu jātērē laiks to meklēšanai. Arī viedajām ierīcēm, piemēram, robotizētiem putekļsūcējiem, logu tīrīšanas robotiem vai citām ierīcēm, ir nepieciešama apkope, ja vēlaties, lai tās kalpotu ilgi. Tāpēc rūpīgi izlasiet un ievērojiet ierīču lietošanas un kopšanas instrukcijas.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar