Līdz ar korejiešu dziedātājas Youn Sun Nah koncertu atsākusies sērija “Pasaule Lielajā dzintarā”

Aizvadītajā nedēļas nogalē līdz ar korejiešu dziedātājas Youn Sun Nah viesošanos, Liepājas koncertzālē atsākusies notikumu sērija “Pasaule Lielajā dzintarā”. Turpmākie sērijas notikumi gaidāmi septembra un oktobra mēnešos, kad Liepājā viesosies izpildītājmākslinieki no Irānas un Spānijas.

Dievišķi talantīgās vokālistes Youn Sun Nah spridzinošās enerģijas un maigās elegances apvienotās performances savaldzinājušas klausītājus visā pasaulē. Pēc tūres ietvaros Francijā, Spānijā un Itālijā aizvadītiem koncertiem, 7. augustā brīnišķās balss īpašniece ar vienīgo koncertu Ziemeļeiropā viesojās Liepājā. Pēdējo desmit gadu laikā šī bija mākslinieces otrā viesošanās Latvijā — 2012. gadā dziedātāja koncertēja festivāla Rīgas Ritmi ziemas koncertu sērijā. 

“Brīnums”, “valdzinājums”, “pasaules klases dziedātāja” — šie ir tikai daži no cildinošajiem apzīmējumiem, ko korejiešu dziedātājai Youn Sun Nah velta starptautiskā prese. Savas teju 30 gadu ilgās starptautiskās karjeras laikā viņa ir kļuvusi par vienu no spožākajām mūsdienu džeza dziedātājām pasaulē. Ar savu universālo, bet individuālo stilu, kurā džezs veiksmīgi apvienojas ar popmūziku un elektroniku, mūziķe tradicionālajam vokālajam džezam piešķīrusi jaunas krāsas un sasniegusi līdz šim nedzirdētus muzikālos apvāršņus.

Liepājas koncertā vokālisti uz skatuves pavadīja leģendārais zviedru ģitārists Ulfs Vakeniuss (Ulf Wakenius). Abu neatkārtojamo saspēli varēja novērtēt eklektiskā koncertprogrammā, ko veidoja mākslinieku radītie oriģinālskaņdarbi, kā arī amerikāņu tautasdziesmu un klasiķu — Leonarda Koena, Džordža Harisona, Toma Veitsa un Metallica — radīto opusu aranžijas.

“Visā mūzikas vēsturē ir tikai nedaudz dziedātāju, kuriem ir talants apvērst mūzikas žanru kājām gaisā: Nina Simone, Nora Džonsa, Eimija Vainhausa — un tikpat talantīga un apbrīnojama ir korejiešu dziedātāja Youn Sun Nah,” dziedātāju raksturo mūzikas kritiķi.

Sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” turpinājumā:

  • 04. septembris, sestdiena, plkst. 19.00 “Spāņu flamenko. Ģitāras un dejas”
  • 16. oktobris, sestdiena, plkst. 18.00 “Persiešu mūzikas zelts. Šemirani ģimene”

Koncertus ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko SIA “Lielais Dzintars”. Informācija par turpmākajiem notikumiem pieejama mājas lapā www.lielaisdzintars.lv

Foto: Kārlis Volkovskis

TOP Komentāri

avatar