Padomi drošai atpūtai pie dabas

Straujiem soļiem tuvojas maija svētku brīvdienas, kā arī siltāks laiks, kad arvien vairāk vēlamies uzturēties dabā un baudīt saules starus. Tas viss nav iedomājams bez atpūtas pie dabas, pastaigām svaigā gaisā, peldēšanās, ugunskuru un grilu kurināšanas. Tieši tādēļ Gjensidige Latvija sagatavojusi vērtīgus padomus, lai atpūta pie dabas noritētu bez raizēm.

“Saulaino laiku, brīvlaiku un atpūtu svaigā gaisā gaida ikviens, taču aktīvā atpūta dabā var atnest traumas un citus nelaimes gadījumus, tādēļ der atcerēties par drošību, lai neradītu postu savai veselībai. Līdz ar vasaras tuvošanos arī vecāki tiek aicināti saviem bērniem atgādināt par drošas peldēšanas noteikumiem un pamatprincipiem, kā arī par drošību aktīvi atpūšoties dabā,” stāsta apdrošināšanas kompānijas Gjensidige Latvijas filiāles vadītāja Sanita Glovecka.

Droša atpūta pludmalē

Laikam kļūstot siltākam, daudzi izvēlas doties atvēsināties ezeros un upēs. Lai atpūta pie ūdens būtu patīkama un droša, svarīgi atcerēties pāris noteikumus. Peldēšanas sezonu ieteicams sākt tikai tad, kad ūdens temperatūra ir iesilusi vismaz līdz +18 grādiem. Peldēties ieteicams tikai oficiālajās peldvietās, vai arī drošās peldvietās, kas nav aizaugušas, kuru krasts ir lēzens ar cietu pamatu, un ūdens ir stāvošs. Tāpat vecākiem der atcerēties, ka, atpūšoties ar ģimeni ūdens tuvumā, ir jāuzmana savas pašas jaunākās atvases. Īpaši uzmanīgiem jābūt atrodoties upju tuvumā, jo straujais pavasara ūdens maziem bērniem ir ļoti bīstams.

Ik gadu cilvēki iegūst traumas neapdomīgi rīkojoties ūdenī. Tādēļ svarīgi ūdenī iet lēnām un nelekt no laipām nepazīstamos ūdeņos, jo tādējādi var gūt traumas pret ūdenstilpes gultni vai kādu priekšmetu, kas tajā atrodas. Atpūšoties nedrīkstētu aizmirst, ka peldēties, esot apreibinošo vai psihotropo vielu ietekmē, ir aizliegts.

Ja tomēr plānā ir doties izbraucienā ar laivu vai katamarānu – pārliecinieties, ka jums ir pieejama glābšanas veste, kas pasargās no nelaimes gadījumiem. Turklāt, glābšanas vestei ir jābūt katrai personai, kas atrodas uz laivas, un tai jābūt atbilstošā izmērā.

Bez raizēm par ugunsdrošību

Siltais laiks un brīvdienas ir īpaši piemērotas, lai tās pavadītu brīvā dabā pie piknika galda. Ja plānā ir iekurināt ugunskuru – to nedrīkst veidot koku, sausas zāles, viegli uzliesmojošu priekšmetu un ēku tuvumā. Ugunskuru vislabāk kurināt tam īpaši ierīkotās vietās un to aplikt ar akmeņiem, lai uguns neizplatītos tālāk un neradītu postu dabai, kā arī dzīvajām radībām. Tas pats attiecas uz griliem – lai vējā noklīdušas dzirksteles nevarētu nokļūt līdz degošām virsmām, grils jānovieto drošā vietā un uz stabila pamata, lai izvairītos no apgāšanās riska. Atceries neatstāt uguni bez uzraudzības. Dodoties prom nodzēs to pilnībā, lai, uzpūšot vējam, uguns neuzliesmotu no jauna.

Ērces un citi insekti

Sākoties siltajam laikam, modušās arī ērces un citi kukaiņi, tādēļ atpūšoties pie dabas, jābūt īpaši uzmanīgiem. Ērces ir sastopamas ne tikai mežos, krūmājos, nekoptās pļavās un to tuvumā, bet arī pagalmā, dārzā vai parkā. Palīgā var nākt aerosols odu un ērču atbaidīšanai, kuru izsmidzināt uz apģērba un apaviem. Tomēr arī izmantojot šos līdzekļus, pēc uzturēšanās dabā, rūpīgi jāpārbauda, vai uz drēbēm vai ķermeņa nav ērces. Lai izvairītos no iespējamas saslimšanas ar ērču encefalītu, svarīgi savlaicīgi vakcinēties. Ērču encefalīta vakcīna šobrīd ir vienīgais aizsardzības līdzeklis pret šo slimību.

Aizsardzība no saules

Ikvienam patīk izbaudīt silto laiku un saules starus, tomēr pārmērīga uzturēšanās saulē var nest postu. Lai pasargātu sevi no saules apdegumiem, jālieto saules aizsargkrēms, kas pasargās ādu no kaitīgā UV starojuma. Ja plānots atpūtas laikā doties peldēties, tad noteikti jāpievērš uzmanība, vai saules aizsargkrēms, ir ūdens noturīgs. Tāpat jāizvairās no pārkaršanas, tādēļ svarīgi balansēt ārā pavadīto laiku un atpūsties arī ēnā vai iekštelpās, valkāt galvassegu un regulāri dzert ūdeni. Jāatceras arī aizsargāt acis un valkāt saulesbrilles.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar