Lāčplēša dienā pirmizrādi piedzīvos Latviju vienojošs audiovizuāls tautas deju koncertuzvedums

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, plkst. 20.00 ekskluzīvi LMT Viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume pirmizrādi piedzīvos audiovizuāls tautas deju koncertuzvedums “Ausa saule pār Latviju”, kurā seši deju kolektīvi vienosies krāšņā un vēl neredzētā priekšnesumā, izdejojot Latviju no Ludzas līdz Grobiņai.

Koncertu veidojis “Deju un dziesmu fonds” – idejas autors Edvards Cīrulis un režisori Juris Gogulis un Jānis Romanovskis, pulcējot ap 160 dalībnieku skaistās Latvijas vietās – Cēsīs, Āraišos, Jelgavā, Rundālē, Ludzā, Liepājā, Bertānos, Grobiņā, Carnikavā un Rīgā.

“Kultūra un valsts identitāte mums jākopj katru mīļu brīdi, tomēr novembra valsts svētku nedēļa ir laiks, kad cilvēki visvairāk alkst pēc pasākumiem, kuri sniedz šīs patriotiskās svētku noskaņas un liek atkal no jauna iemīlēties mūsu zemē, mūsu Latvijā. Mēs vēlamies ikdienas steigā ikvienam atgādināt, kas tad īsti Latviju padara par Latviju, kas mūsu senčus ir mudinājis ticēt mūsu valsts nākotnei, kas viņos radīja un noturēja to dzirksteli – Latviju par savējo saukt!” koncerta iecerē dalās tā idejas autors Edvards Cīrulis.

Koncerta ierakstā sabiedrībā zināmas personības – Lolita Ritmanis, Guntars Račs, Māris Muktupāvels, Jūlija Brauere, Andris Freidenfelds, Katrīna Dimanta, Olga Dreģe, Emīls Balceris, Nora Ikstena, Juris Binde un Dzintars Dreibergs – dalīsies pārdomās par to, kas viņus iedvesmo Latvijā un ko nozīmē būt latvietim. 

“Valsts svētki ir laiks, kad pārdomāt, ko ikviens no mums un mēs visi kopā esam darījuši, lai Latvija kļūtu vēl bagātāka un laimīgāka, lai tā vēl vairāk izceltos starp citām valstīm. Laiks, kad ne tikai gaidīt, ko valsts mums dos, bet apzināties, ka savu valsti mēs veidojam kopā. Kultūra ir viena no mūsu lielākajām bagātībām, unikāla visas pasaules mērogā, tāpēc arī LMT turpina atbalstīt kultūras projektus un izcelt Latvijas kultūras daudzveidību,” pauž Juris Binde, LMT prezidents.

Koncerta tapšanā piedalījušies Latvijas Universitātes deju ansamblis “Pērle”, Rīgas Celtniecības koledžas deju ansamblis “Austris”, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” tautas deju ansamblis “Lielupe”, VEF Kultūras pils tautas deju kolektīvs “Zalktis”, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” deju ansamblis “Daiļrade”, Liepājas Universitātes tautas deju kolektīvs “Banga” un mūziķi Lauris Valters un Ilze Rijniece. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar