“Grimbergen” Vasaras festivāls Berga bazārā turpinās ar lēdiju koncertiem

“Grimbergen” Vasaras festivālā Berga bazārā augustā uzstāsies šarmantas Latvijas mūzikas skatuves lēdijas: Jolanta Gulbe-Paškeviča, Elza Rozentāle, Beāte Zviedre un Aija Vītoliņa ar pavadošajiem mūziķiem. Koncerti Berga bazārā notiek trešdienu vakaros, attiecīgi Jolanta Gulbe-Paškeviča uzstāsies 5. augustā.

Nesteidzīgiem mūzikas baudītājiem domātajā festivālā neizpaliek ne tikai nelielu muzikālo sastāvu piedāvāti koncerti, bet arī vīna bāra “Garage” un restorāna “Andalūzijas suns” garšīgie piedāvājumi. 

Prezentējot savu jauno mūzikas albumu “Gaisma krīt”, koncertā 5. augustā Jolanta Gulbe-Paškeviča izdziedās īpaši atlasītas viņai ļoti nozīmīgu latviešu komponistu dziesmas. Visām kompozīcijām radīti jauni aranžējumi, kuru autori ir gan Jolanta pati, gan talantīgais džeza pianists Kristaps Vanadziņš. Viņš tad arī būs Jolantas pavadošais mūziķis koncertā Berga bazārā. 

Koncertprogrammā iekļauti tādi darbi kā Imanta Kalniņa un Vizmas Belševicas “Dūdieviņš”, Aigara Voitišķa un Viktora Kalniņa “Cik savādi”, Mārtiņa Brauna un Jāņa Petera “Dziesma par spēli”, Raimonda Paula un Jāņa Petera “Ja Tevis nebūtu” un citas latviešu tautai nozīmīgas dziesmas.

“Jāsaka paldies latviešu komponistiem un dziesmu vārdu autoriem par nacionālo kultūras bagātību,” par gaidāmā koncerta programmu saka Jolanta Gulbe-Paškeviča. “Esmu uzaugusi ar šo mūziku, tā ir veidojusi manu muzikālo gaumi. Šī koncerta programma ir veltījums manai tautai, maniem cilvēkiem.”

Jolanta Gulbe-Paškeviča ir viena no latviešu džeza profesionālās elites ekstravagantākajām dziedātājām ar tembrāli bagātu un spēcīgu balsi. Viņa ir viena no pieprasītākajām bossa nova un portugāļu fado stila mūzikas izpildītājām visā Baltijā. Paralēli primārajai darbībai šajā lauciņā Jolanta bijusi vairāku Latvijas TV šovu žūrijas locekle un vokālā pedagoģe, kā arī veidojusi starptautiskus mūzikas projektus un ierakstījusi mūzikas albumus ar jazz, soul un world music meistariem no Eiropas, Krievijas un ASV, ar kuriem sadarbība turpinās joprojām. 

  1. augustā “Grimbergen” Vasaras festivāla apmeklētājus priecēs Elza Rozentāle. Viņa zināma ar savu muzikālo daudzveidību. Elzai ir etnodžeza grupa “Bur Mani”, elektrosvinga projekts “Electric Elza”. Viņa dzied džezu un Ninas Simones dziesmas, kā arī latviešu estrādi un folkloru. Koncertā Berga bazarā tiek solīta ļoti dažāda muzikālā programma, tā teikt, “no sirds”. Elza uzstāsies kopā ar pianistu Tomu Mikālu.
  2. augustā uz Berga bazāra skatuves kāps Beātes Zviedres trio, kurā bez šarmantās dziedātājas muzicē arī kontrabasists Jānis Rubiks un pianists Artjoms Sarvi. Trio muzikālā programma būs veidota vasarīgi dzirkstošās un romantiskās noskaņās. Trīs galvenās pamatvērtības tajā būs džeza klasika, mūziklu spozme un oriģinālmūzikas dziļdomīgums.

 Beāte Zviedre ir vokāliste ar smalku un niansētu balsi, plašu diapazonu un daudzpusīgu muzikālo pieredzi. Absolvējusi Rīgas Doma kora skolas kordiriģēšanas nodaļu, ieguvusi maģistra grādu džeza dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kā soliste muzicē dažādos sastāvos un projektos. Spilgtākie un nesenākie no tiem bijuši: Imanta Kalniņa 4. simfonijas atskaņojums ar Jelgavas kamerorķesti, Leonarda Bernsteina “Mesas” atskaņojums Vācijā, Ziemassvētku koncerts Latvijas Radio 3 “Klasika” starptautiskajā Eiroradio tiešraidē 2019. gada decembrī u.c. Kā džeza soliste Beāte sadarbojusies arī ar orķestri “Rīga”, Jelgavas bigbendu un drīzumā debitēs jaunās mūzikas koncertprogrammā ar Latvijas Radio bigbendu. Kopš 2010. gada viņa ir arī vokālās grupas “Framest” soprāns. 

Savukārt 26. augustā Berga bazāra vasaras festivāla sezonu noslēgs ne mazāk daudzpusīgā dziedātāja Aija Vītoliņa, kura sola izpildīt dziesmas dažādās pasaules tautu valodās, izdziedot dažādus viņai mīļus, krāšņus un ekspresīvus stāstus no Argentīnas, Francijas, Spānijas un arī visskaistākās vietas pasaulē – Latvijas! Aijas pavadošajā sastāvā būs pianists Romāns Vendiņš, kontrabasists Jānis Stafeckis un sitaminstrumentālists Ainis Zavackis.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar