Energoefektivitātes uzlabošanai jāmaina ne tikai fasādes, bet arī jumta logi: atgādina eksperts

Šobrīd pasaulē lielu uzmanību pievēršam ilgtspējai, vides aizsardzībai un planētas atveseļošanai, tāpēc arī mājokļu īpašniekiem ir jāmeklē risinājumi, kā samazināt oglekļa dioksīda emisijas un uzlabot ēku energoefektivitāti. Biežāk izmantotie risinājumi ir jumta un fasādes logu nomaiņa un ēkas siltināšana, taču nereti aizmirstam par jumta logiem, kas ir ļoti būtisks elements ēkas energoefektivitātes paaugstināšanā. Arī jumta logi ar laiku zaudē savas siltumizolācijas īpašības, un to nomaiņa var būtiski paaugstināt arī komforta līmeni telpās un vairot mājokļa estētisko pievilcību.

Jumta logi, kas uzstādīti pirms 15 vai 20 gadiem, visticamāk būs savu laiku nokalpojuši un radīs siltumenerģijas zudumus, jo izolācijas spējas ir būtiski samazinājušās. Tāpat tie var būt izgatavoti no novecojušiem materiāliem vai, izmantojot tehnoloģiju, kas vairs nenodrošina mūsdienu kvalitātes standartus. Nomainot logus pret jaunākiem un energoefektīvākiem modeļiem, māju īpašnieki var iegūt vairākus labumus.

Samazinās enerģijas patēriņš

Mūsdienās kvalitatīvus jumta logus ražo, izmantojot modernus izolācijas materiālus un blīvēšanas tehnikas, ievērojami samazinot siltuma zudumus gada aukstajos mēnešos un līdz minimumam samazinot telpas uzkaršanu vasarā. Tā rezultātā sarūk gan enerģijas patēriņš apkurei un dzesēšanai, gan komunālo pakalpojumu rēķini.

Ražošanas tehnoloģijas un materiāli ir attīstījušies, būtiski uzlabojot logu izolācijas īpašības, ko nodrošina inovatīvas logu konstrukcijas un augstas kvalitātes materiāli. Ja agrāk ražojām logus ar siltuma pārneses koeficientu 2,8 W/m2K, tad šobrīd jaunākajiem modeļiem tas ir samazinājies līdz 1,0 W/m2K vai ar padziļināto iebūvēšanu pat tikai 0,94 W/m2K. Tas nozīmē, ka jaunajiem modeļiem daudz mazāk siltuma plūst no loga siltākās puses uz aukstāko pusi, tādējādi uzlabojot siltumizolācijas spējas ziemā un samazinot telpas sakaršanu vasaras mēnešos,” stāsta  “VELUX Baltics” ģenerāldirektors Dmitrijs Astašonoks.

Nemainīga temperatūra un klusums

Pareizi un profesionāli izolēti jumta logi palīdz uzturēt nemainīgu iekštelpu temperatūru, radot patīkamākus dzīves apstākļus visu gadu. Turklāt uzlabota skaņas izolācija samazina ārējo troksni, nodrošinot mājas iemītniekiem klusāku un mierīgāku dzīvi. Ja agrāk ražoja logus ar vienu vai divām stikla paketēm, tad šobrīd ir pieejami modeļi ar trīskāršu stikla paketi, kas būtiski samazina troksni no ārpuses. Salīdzinājumam vienkameras stikla pakete nodrošina 31dB trokšņu samazinājumu, savukārt, divkameru stikla pakete nodrošina līdz pat 42dB trokšņu samazinājumu. Labāka loga skaņas izolācija samazina arī lietus un krusas radīto troksni.

Tāpat mūsdienās ir pieejami logi ar dažādiem stikla pārklājumiem, piemēram, pret norasošanu vai sakaršanu, būtiski uzlabojot komfortu. Arī īpaši jumta logu saulessargi vai žalūzijas, var pasargāt telpas no sakaršanas. Piemēram, mūsdienīgi logu saulessargi vai žalūzijas var bloķēt saules gaismu pirms tā sasniedz jumta loga stikla virsmu, aizturot līdz pat 93 % saules siltuma.

Vairāk dabiskās gaismas

Jumta logu nomaiņa uz energoefektīviem modeļiem, iespējams, ļaus izveidot lielākas stiklojuma platības, nepalielinot siltuma zudumus. Vairāk jumta logu palielinās dabiskā apgaismojuma ieplūšanu telpā, samazinot nepieciešamību pēc mākslīgā apgaismojuma dienas laikā un radot gaišāku un pievilcīgāku dzīves telpu. Dienasgaismas palielināšana ne tikai samazina elektroenerģijas patēriņu, bet arī uzlabo mājas iemītnieku vispārējo labsajūtu un produktivitāti. Ir pierādīts, ka dabiskā gaisma pozitīvi ietekmē veselību, tostarp uzlabojot garastāvokli un palielinot produktivitāti.

Ilgtspējīgāka dzīve

Jāatceras, ka, ieguldot energoefektīvos jumta logos, palīdzam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas. Zemāks enerģijas patēriņš nozīmē mazāku ietekmi uz vidi, kas atbilst globālajiem centieniem, vairot ilgtspējīgāku dzīvesveidu.

Energoefektivitāte ir būtisks faktors arī potenciālajiem mājokļa pircējiem vai izīrētājiem, tāpēc šādi uzlabojumi ir ieteicami arī tad, ja pats šajā ēkā neplānojat dzīvot,” iesaka D. Astašonoks.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar