Bērnu slimnīcā pieaug stacionēto bērnu skaits. Ārsti aicina ievērot dažus svarīgus noteikumus

Bērnu slimnīcā pieaug pacientu skaits, kuriem jāārstējas nodaļās. Otrdien, 6. februārī, stacionārā uzņemti pat 102 pacientu – gan plānveidā, gan akūtos gadījumos. Ņemot vērā, ka gultu skaits stacionārā ir mazāks par 300, šobrīd nepieciešama precīza pacientu plūsmas organizēšana, kas nav iespējama bez bērnu vecāku līdzdalības.

Bērnu slimnīcā katru gadu, sākoties vīrusu sezonai, ir liels pacientu pieplūdums Neatliekamās medicīnas centrā. Pēdējo divu nedēļu laikā katru diennakti tiek atvesti aptuveni 200 bērnu, 5. februārī – pat 231 bērns. Ar gripu šīs epidēmijas laikā visvairāk slimo bērni vecumā līdz četriem gadiem, kuriem smagākos saslimšanas gadījumos jāpaliek slimnīcā. Augsti ir arī saslimstības ar respiratori sincitiālo vīrusu (RSV) radītāji. Turklāt katru dienu Bērnu slimnīcā tiek uzņemti daudzi bērni, lai saņemtu plānveida ārstēšanos.

“Ja bērnam, kurš akūti saslimis un ir smagā veselības stāvoklī, jāpaliek slimnīcā, svarīgi, lai viņam kopā ar vecākiem nebūtu ilgi jāgaida, kamēr nodaļā tiek atrasta brīva vieta. Tāpēc Bērnu slimnīcas pacientu ģimenes tiek aicinātas rīkoties noteikumos paredzētajā kārtībā – izrakstīšanās dienā doties mājup līdz pulksten 11.00, ja vien šajā dienā vēl nav jāveic kādi ārsta nozīmēti ārstniecības pasākumi,” stāsta Renāte Snipe, Bērnu slimnīcas virsārste.

Bērnu slimnīcas dati liecina, ka visstraujāk pēdējās nedēļās audzis to bērnu skaits, kuri saslimuši ar gripu. Februāra pirmajās dienās Bērnu slimnīcā konstatēti jau vairāk nekā 30 gripas gadījumu.

Lai gripas epidēmijas laikā ierobežotu infekciju slimību izplatību un pasargātu Bērnu slimnīcas stacionāra nodaļu pacientus, apmeklētājiem lūgums ievērot šādus piesardzības pasākumus:

-pacientu un pavadošo personu vienlaikus drīkst apmeklēt tikai viens tuvinieks;

-ja pacients stacionārā atrodas bez pavadošās personas, ir pieļaujams, ka viņu apmeklē abi vecāki vienlaicīgi;

-apmeklējuma ilguma laiks ierobežots līdz vienai stundai;

-pacientus un viņu pavadošās personas drīkst apmeklēt tikai pieaugušie un bērni, kas ir vecāki par 14 gadiem (epidemioloģiskie dati liecina, ka lielākais inficēto skaits ar gripu ir tieši šajās vecuma grupās: 0-4 gadi un 5-14 gadi).

Izņēmuma gadījumos (pacienta ilgstoša atrašanās stacionārā vai citi apstākļi pacienta labbūtības nodrošināšanai) ārstējošais ārsts var pagarināt apmeklējuma ilgumu un atļaut lielāku apmeklētāju, kas ieradušies vienlaikus, skaitu. Tomēr, ja bērns nonācis slimnīcā, un kopā ar viņu ir viens no vecākiem, arī otrs vecāks var nākt ciemos, bet lūgums citiem ģimenes locekļiem, klasesbiedriem un draugiem ar saslimušo sazināties pa telefonu.

Apmeklējuma laikā rekomendējam un aicinām lietot elpceļus aizsargājošos individuālos aizsarglīdzekļus (ķirurģisko sejas masku vai respiratoru).

Šie ierobežojumi tiek regulāri pārskatīti, lai tie atbilstu epidemioloģiskajai situācijai.

Vēl Bērnu slimnīcas ārsti aicina situācijās, kad bērnam ir akūti saslimšanas simptomi, taču stāvoklis nav kritiski smags, palikt mājās un sazināties ar ārstu pa telefonu.

“Ir bērni, kuru stāvoklis, nonākot Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīnas centrā, ir tik smags, ka nākas palikt nodaļā, taču lielākajai daļai nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība vai stacionēšana, tāpēc līdz brīdim, kad bērnu apskata ārsts, nākas gaidīt gana ilgi. Šajā laikā pieaug inficēšanās risks ar citām infekciju slimībām gan bērniem, gan viņu pavadoņiem. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, aicinām vecākus pārdomāt nepieciešamību doties uz slimnīcu, jo lielākā daļa vīrusu izraisītu slimību ir ārstējamas mājas apstākļos. Saprotot, ka vakaros un brīvdienās ar ģimenes ārstiem nav iespējams sazināties, Bērnu slimnīcā esam raduši iespēju bērnu vecākiem no visas Latvijas konsultēties ar augsti kvalificētiem pediatriem attālināti,” stāsta Alla Silova, Bērnu slimnīcas Bērnu slimības klīnikas virsārste.

Bērnu slimnīcā konsultēties ar pediatru akūtos gadījumos var:

• piesakot attālinātu vizīti. Pēc pieteikuma Pacienta portālā (atrodams mājaslapā bkus.lv) ārsts atzvana tuvāko stundu, garantēti – 8 stundu laikā;

• klātienē pēc pieraksta uz to pašu vai tuvākajām divām dienām. Pēc pieraksta pediatrs akūtos gadījumos pieņem Bērnu slimnīcas novietnē “Torņakalns”, Vienības gatvē 45;

• klātienē rindas kārtībā (aicinām lietot sejas maskas) no 8.00 līdz 22.00 (ieskaitot brīvdienas un svētku dienas). Rindas kārtībā pediatrs akūtos gadījumos pieņem Bērnu slimnīcas filiālē “Gaiļezers”, Juglas ielā 20.

Nosūtījums pie pediatra nav vajadzīgs, informācija par pieteikšanās kārtību šeit: https://www.bkus.lv/lv/pediatrs-akutos-gadijumos

Attēls: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar