90% Latvijas iedzīvotāju mēdz iegādāties lietotas preces

Neapstrīdami vispieprasītākās lietotās preces ir apģērbi un mēbeles, kuras iegādājas attiecīgi 71% un 61% aptaujāto. Nedaudz piesardzīgāki iedzīvotāji ir attiecībā uz lietotu elektroierīču iegādi, argumentējot to ar uzticības trūkumu ierastajai šādu lietu iegādei “no rokas” un ar to saistītām bailēm no slēptiem defektiem.

41% lietotu preču izvēlē vadās pēc gluži praktiska apsvēruma, neredzot jēgu pirkt jaunu to, ko līdzvērtīgā kvalitātē var iegūt par daudz zemāku cenu. Vienlaikus trešdaļa aptaujāto atzīst, ka lietotas preces izvēlas iegādāties finansiālās situācijas spiesti – daudzi nevar atļauties kāroto preci nopirkt jaunu. Īpaši pragmatiska pieeja vērojama vīriešu vidū, kuri divkārt biežāk nekā sievietes norāda, ka viņus neuztrauc fakts, ka preci jau kāds ir izmantojis – visu nosaka iespēja iegūt labāku cenas piedāvājumu.

No lietotu preču iegādes 50% gadījumu cilvēkus attur šaubas par to kvalitāti – bailes no slēptiem defektiem. Kā norāda Artūrs Freimanis: “Izvērtējot aptaujas atbildes, visbiežāk šī piesardzība ir vērojama attiecība uz elektroierīcēm, jo, iegādājoties tās “no rokas”, ir grūtāk pārliecināties par visu funkciju pilnvērtīgu darbību. Tāpēc šajā kategorijā lietotu preču popularitāte respondentu vidū ir nedaudz zemāka, bet interese joprojām augsta. Aptuveni puse iedzīvotāju labprāt iegādājas lietotu lielo sadzīves tehniku un TV vai audio tehniku. Savukārt vairāk nekā trešdaļa atzīst, ka pērk lietotu datortehniku un mobilos telefonus. Vienlaikus tiek norādīts, ka elektrotehnikas iegādē priekšroka tiek dota oficiāliem tirgotājiem nevis piedāvājumiem sludinājumos.”  

Raksturīgi, ka tieši sievietes ir vispiesardzīgākās, lemjot par lietotu elektroierīču iegādi. Piemēram,  lietotu elektrotehniku, datoru vai mobilo tālruni iegādātos vien trešdaļa sieviešu, kamēr šādu soli spertu vismaz puse vīriešu. Tā vietā daiļā dzimuma pārstāves daudz biežāk nekā vīrieši iegādājas lietotus apģērbus, tostarp preces bērniem.

“Cilvēku interese par lietotu ierīču iegādi un to piedāvājums ir augsts, bet diemžēl dominē tikai sludinājumu portālu piedāvājumi. Vēlme mainīt šo situāciju ir galvenais iemesls tam, ka Amigo sācis piedāvāt sertificētu speciālistu pārbaudītus mazlietotus telefonus, kas pieejami ar nomaksas iespējām,” skaidro Artūrs Freimanis.

Tikai 24% aptaujāto atzīmē, ka spēj uzticēties dažāda veida lietotu mobilo telefonu iegādes iespējām, pērkot tos “no rokas”. Visbūtiskāk pircējam šādos gadījumos ir iespēja pārliecināties par ierīces tehnisko un vizuālo stāvokli, kas esot vienlīdz svarīgi kā cena.

TOP Komentāri

avatar