Pieaug Latvenergo tirgus daļa Igaunijā un Lietuvā

AS „Latvenergo” tirdzniecības uzņēmumi Elektrum Eesti un Elektrum Lietuva šī gada pirmajā pusgadā panākuši stabilu tirgus daļu pieaugumu. Igaunijā kopš gada sākuma tirgus daļa ir izaugusi līdz 13% jūnijā, līdzvērtīgi arī Lietuvā. Igaunijā līgumu ar Elektrum pagarinājis arī viens no lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem – Rimi.

Šobrīd elektroenerģijas tirgus juridiskajām personām ir atvērts visā Baltijā, savukārt Igaunijā – arī mājsaimniecībām. Tādējādi Latvenergo mājas tirgus ir Baltija, kurā sekmīgi darbojas meitassabiedrība Elektrum, palielinot savu tirgus daļu kaimiņvalstīs un vairākkārtīgi kompensējot Latvijā zaudēto elektroenerģijas apjomu ar Igaunijas un Lietuvas tirgū pārdoto apjomu.

Elektrum Eesti, kas ir būtiskākais Igaunijas līdzšinējā monopoluzņēmuma Eesti Energia konkurents elektroenerģijas brīvajā tirgū Igaunijā, pēdējo sešu mēnešu laikā pakāpeniski audzējis savu tirgus daļu un arī turpina saglabāt augšupejošu tendenci – gada sākumā uzņēmuma tirgus daļa Igaunijā bija aptuveni 10%, aprīlī un maijā tā sasniegusi 12%, bet jūnijā – 13% robežu. Tādējādi kopumā pirmajā pusgadā Elektrum Eesti kopējā tirgus daļa ir 12% un jauno klientu portfeli galvenokārt veido klienti, kuri līdz šim izmantojuši lielākā uzņēmuma pakalpojumus. Kā liecina Igaunijas elektroenerģijas piegādes uzņēmuma Elering izplatītā informācija, Eesti Energia tirgus daļa šī gada laikā piedzīvojusi lejupslīdošu tendenci, jūnijā sasniedzot 70,5%.

Savukārt Lietuvā, kur brīvais tirgus atvērts juridiskām personām, Elektrum klientu portfeli veido aptuveni 3000 klientu (aptuveni 13% no tirgus), strauju pieaugumu piedzīvojot tieši šī gada pirmajā ceturksnī. Galvenokārt klientu portfeli Lietuvā veido pakalpojumu (52%) un tirdzniecības kompānijas (27%).

„Elektroenerģijas brīvā tirgus popularitāte Lietuvā strauji pieaugusi praktisku un ekonomisku apsvērumu dēļ,” stāsta Dāvis Skulte, AS „Latvenergo” Elektroenerģijas pārdošanas direktors.. „Ja sākotnēji bija vērojama piesardzība, slēdzot līgumus atvērtajā tirgū, tad jau pēc pirmajiem rēķiniem uzņēmumi savas domas ir mainījuši. Pēc mūsu aplēsēm, tie uzņēmumi, kas brīvajam tirgum pievienojās šī gada sākumā, sešu mēnešu laikā ietaupījuši 1 miljonu Lietuvas litu (aptuveni 200 900 latu). Tas skaidrojams ar izdevīgo elektroenerģijas tirgus cenu gada sākumā” saka D.Skulte.

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši