Rīgas skolēni šovasar strādā galvaspilsētas sociālās aprūpes centros

 

Šovasar ar Nodarbinātības valsts aģentūras starpniecību Rīgas domes Labklājības departamenta struktūrvienībās – trijos galvaspilsētas sociālās aprūpes centros – tiek nodrošināts darbs 70 skolēniem, kuri par to saņem oficiālo minimālo algu.

Visvairāk – 30 – skolēnu tiks nodarbināti sociālās aprūpes centrā “Gaiļezers”, kas ir Rīgas pašvaldības lielākā ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcija. Skolēnu uzdevums – doties pastaigās un lasīt grāmatas kopā ar aprūpes centra senioriem.

Sociālās aprūpes centrā “Mežciems” jūnijā, jūlijā un augustā katru mēnesi darbinieku pārraudzībā dažādus darbus veiks septiņi jaunieši vecumā no 15 gadiem. Viņi palīdzēs gan dažādos saimniecības darbos, piemēram, uzkopt un labiekārtot teritoriju, gan pavadīs aprūpes centra iemītniekus pastaigās, kopīgi spēlēs spēles, piedalīsies nodarbībās.

Mūsu darbiniekiem tas ir atbalsts. Esam priecīgi, ka vasarā šeit strādā skolēni. Pārsvarā visiem tā ir pirmā darbavieta, kur viņi mācās attieksmi pret darbu un to, ko nozīmē darba attiecības,” uzsver centra “Mežciems” direktore Solvita Rudoviča.

Seši skolu audzēkņi jau sākuši darbu sociālās aprūpes centrā “Stella Maris”, bet kopumā vasarā tiks nodarbināti 19 skolēni. Centra direktore Ilze Andersone saka: “Skolēnus iesaistām viņu kompetencei un spējām piemērotos darbos. Esam novērojuši, ka nopietnāka attieksme pret darbu ir pilngadīgajiem jauniešiem. Mums lieti noder darba rokas, jo īpaši vasarā, atvaļinājumu laikā, tāpēc ir labi, ka šādas valsts līdzfinansētās darba vietās ir.”

Tradicionāli rudenī tiek rīkots svinīgs pasākums, kurā skolēni saņem Rīgas domes Labklājības departamenta pateicību par centību, izrādīto iniciatīvu un kvalitatīvu darbu vasarā.

Nodarbinātības pasākumos vasaras brīvlaikā var piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Viņiem tiek maksāta vismaz valstī noteiktā minimālā darba samaksa par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesi, ievērojot, ka skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā septiņas stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā, bet skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem (ieskaitot) tiek nodarbināts astoņas stundas dienā, 40 stundas nedēļā.

Foto: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar