Varakļānu novadu plānots pievienot Madonas novadam

Lai Varakļānu novadu varētu pievienot Madonas novadam, Saeima ceturtdien, 23.maijā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā un noteica tiem steidzamību.

Grozījumi rosināti, lai nodrošinātu Varakļānu novada teritorijas ilgtspējīgu attīstību, jo patlaban novads neatbilst administratīvi teritoriālās reformas mērķim un kritērijiem par novadu izveidošanu. Novadam nav attīstības centra, kā arī iedzīvotāju skaita ziņā tas ir vismazākais novads – pēc Fizisko personu reģistra datiem pagājušā gada sākumā novadā dzīvoja 3138 iedzīvotāji.

Grozījumi paredz noteikt kārtību, kādā notiek nākamās pašvaldību vēlēšanas apvienotajā Madonas novadā. Līdz nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās ievēlētās jaunās domes pirmajai sēdei līdzšinējās Varakļānu novada un Madonas novada pašvaldības turpinās pildīt savas funkcijas administratīvajās teritorijās, kādas tās bija līdz šī gada 30.jūnijam. 

Sākotnēji Varakļānu novads bija iekļauts Rēzeknes novadā, taču Satversmes tiesa novada pievienošanu Rēzeknes novadam atzina par neatbilstošu Satversmei. Arī vairākums Varakļānu iedzīvotāju aptaujās pauduši, ka labprātāk vēlētos pievienoties Madonas novadam, norādīts grozījumu anotācijā. 

Konceptuāli atbalstītie grozījumi paredz, ka izmaiņas administratīvo teritoriju iedalījumā stāsies spēkā šī gada 30.jūnijā.  

Otrajā – galīgajā lasījumā – likumprojektu Saeimas sēdē plānots skatīt 13.jūnijā.  

Saeimas Preses dienests

Foto: varaklani.lv

TOP Komentāri

avatar