Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs tiekas ar pāvestu Francisku

16. maijā Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs privātā audiencē tikās ar Viņa Svētību pāvestu Francisku.  Vizītes laikā Valsts prezidents tikās arī ar Svētā Krēsla Valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu (Pietro Parolin).

Tikšanās laikā ar Svētā Krēsla Valsts sekretāru Valsts prezidents pārrunāja divpusējās attiecības, tai skaitā Latvijas un katoliskās baznīcas sadarbību, kā arī reģiona drošību un atbalstu Ukrainai tās cīņā pret agresoru. E. Rinkēvičs sarunas laikā uzsvēra Latvijas un Svētā Krēsla labās attiecības un regulāro augstāko amatpersonu dialogu. Vienlaikus Valsts prezidents apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainai. “Ir jāsniedz viss nepieciešamais atbalsts Ukrainai, lai tā spētu aizstāvēties pret agresoru un to uzvarēt. Aicinām atbalstīt Ukrainas miera iniciatīvu,” pauda E. Rinkēvičs. Vienlaikus sarunā E. Rinkēvičs aicināja Svēto Krēslu aktīvi iesaistīties Krievijas nolaupīto Ukrainas bērnu atgriešanā no Krievijas, Krievijas pagaidu okupētajām Ukrainas teritorijām un Baltkrievijas. 

Vizītes laikā pie Svētā Krēsla tikai demonstrēta filma par godināmo bīskapu Boļeslavu Sloskānu, piedaloties Svētā Krēsla amatpersonām. 2004. gadā oficiāli ar pāvesta Jāņa Pāvila II izsludināto dekrētu tika atzīta Boļeslava Sloskāna tikumu varonība, lai turpmāk viņu varētu saukt par godināmo. Tikumu varonības atzīšana nozīmē, ka Baznīca novērtē B. Sloskāna dzīves izcilību un uzskata to par atdarināšanas vērtu. Tas ir pirmais posms ceļā uz bīskapa Sloskāna oficiālu pasludināšanu par svēto.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja; Vatican Media.

TOP Komentāri

avatar