“Rīgas Modes” laiž klajā dziesmu “Kalifornija” un ASV uzņemtu videoklipu

Grupa “Rīgas Modes” atgriežas ar dziesmu “Kalifornija” un videoklipu, kas ir oda aizejošajai vasarai un vasaras mīlestībai. “Kalifornija” ir pirmā grupas publicētā dziesma kopš albuma “Patiesie Nodomi”, kas saņēmis Zelta Mikrofonu kā labākais pop albums un labākais gada albums.

“Mēs vienmēr esam vēlējušies radīt mūziku filmām un strādājot pie jaunām idejām cenšamies iztēloties to, kā tas varētu izskatīties kino. “Kalifornija” varētu būt viena no “Rīgas Modes” kinematogrāfiskākajām dziesmām, un tā ir mūsu metafora vasaras mīlestībai,” stāsta grupas dalībnieki.

Lai uzfilmētu dziesmas klipu, kolektīvs devās uz ASV. “Kalifornijas” video uzņemts Losandželosā un tās apkārtnē, kā arī Malibu pludmalē un Joshua Tree dabas parkā. Video režisors ir Mārtiņš Zelčs, operators Krists Spruksts, asistēja Madara Gaile, bet montāžu veica Oskars Hendriksons. Īpašu paldies “Rīgas Modes” saka Mārtiņam Saulespurēnam.

“Video koncepts bija uzfilmēt Kaliforniju kā sirreālu sapni, miglainu atmiņu, kas, iespējams, nemaz nav notikusi. Mēģinājām izvairīties no tādām klišejām kā peldkostīmi un saulaina diena, Losandželosas slavenības un lielā Holivudas zīme. Tā vietā atspoguļojām mazāk redzētu Kaliforniju – miglainu rītu Malibu, Joshua Tree tuksnesi naktī un klinšainu pludmali. Kopā ar palēninātiem kadriem tā panācām sajūtu, ka daba kustas lēnāk, radot sapņainu atmosfēru. Īsāk sakot, video mērķis bija atainot konkrētu citātu no dziesmas: “Šī vasara bija mirāža””, par klipu saka tā režisors Mārtiņš Zelčs.

Dziesma pieejama visās straumēšanas platformās. “Rīgas Modes” ir Kalvis Bormanis, Reinis Papulis, Madara Gaile, Karlīna Priedēna, Andris Apīnis un Mareks Ameriks.

Audiovizuālais materiāls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar