Rīgas dāvātie ģeneratori un siltuma pūtēji sāk ceļu uz Kijivu

Otrdien, 6.decembrī, plkst. 12.30 ceļu uz Kijivu sāka Rīgas dāvātie 115 ģeneratori un 100 siltuma pūtēji. Pavadīt iekārtu transportēšanu bija ieradies Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un fonda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, ar kuras pārstāvētās organizācijas iesaisti un palīdzību krava tiek nogādāta Ukrainā.

Krievijas mērķtiecīgo gaisa uzbrukumu rezultātā Ukrainas iedzīvotājiem draud auksta ziema un tumsa. Elektrība un siltums nepieciešami kritiski svarīgajām iestādēm – slimnīcām, skolām un publiskajiem siltuma punktiem. Rīgas pašvaldība atsaukusies Kijivas lūgumam sniegt atbalstu ar ģeneratoriem un siltuma ierīcēm, ziedojot 200 000 eiro nepieciešamā aprīkojuma iegādei. Par Rīgas ziedojumu Kijiva saņems 115 ģeneratorus un 100 siltuma pūtējus.

Konkrēto iekārtu specifikācija tika saskaņota ar Kijivas pašvaldību, un iegādi veica labdarības fonds Ziedot.lv, balstoties uz uzņēmuma “Rīgas satiksme” speciālistu veikto tirgus piedāvājuma apzināšanu. Ģeneratoru un siltuma pūtēju piegādi nodrošināja četri uzņēmumi – Tech Express SIA, Vallin SIA, Arsenall Industrial SIA un Stokker SIA.

Foto: Rīgas dome

TOP Komentāri

avatar