Nācis klajā Ineses Zanderes jaunais dzejas krājums “Stikla burtnīca”

Apgādā “Neputns” izdots jaunākais dzejnieces Ineses Zanderes dzejas un prozas krājums “Stikla burtnīca”. Grāmatas redaktore: Ieva Lešinska. Grāmatas dizainu veidojusi Anta Pence. 

Par dzejnieces I. Zanderes jaunāko krājumu “Stikla burtnīca” grāmatas redaktore Ieva Lešinska izsakās: “Ineses Zanderes jaunais, sestais, dzejas krājums “Stikla burtnīca” ir loģisks iepriekšējo turpinājums, tematikas un poētiskās domāšanas ziņā īpaši sasaucoties ar “Melnās čūskas maiznīcā” (2003) spilgti aizsākto un “Mantojumos” (2021) vēl jo spilgtāk izvērsto. Atšķirībā no iepriekšējiem krājumiem, šajā šķiet mazāk lirikas un vairāk racionalitātes, tomēr turpinot sev raksturīgās elegantās (un brīžam biedējošās) rotaļas ar valodu.” Līdzās dzejoļiem krājumā ietverti četri prozas teksti, kas radniecīgi dzejai, tomēr autores ieskatā ir stāsti. Burtnīca ir no stikla zināms atsvešinājums, tomēr stikls ir trausls un aprasojis no siltas elpas.

Inese Zandere (1958) ir dzejniece, publiciste un redaktore, bērnu grāmatu autore un izdevēja. Par diviem no iepriekšējiem krājumiem saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu (“Melnās čūskas maiznīca” un “Mantojumi”),  balvai nominēta arī par krājumu “Putna miegā”.

Grāmatas “Stikla burtnīca” atvēršana tiks svinēta ar Pagalma lasījumiem Baldones ielā 4, Rīgā, 2024. gada 30. maijā plkst. 18.00. Pagalma lasījumos piedalīsies dzejniece Inese Zandere, aktrise Guna Zariņa, redaktore Ieva Lešinska, māksliniece Anta Pence un citi Baldones ielas mājas iedzīvotāji. 

Dzejas krājuma “Stikla burtnīca” autore: Inese Zandere

Redaktore: Ieva Lešinska

Korektore: Juta Ance Ķirķis

Dizainere: Anta Pence

Izdevniecība: “Neputns”

Tipogrāfija: Jelgavas tipogrāfija

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar