Māras Zālītes vērienīgais jubilejas koncerts

Krāšņi, emocionāli un vērienīgi VEF kultūras pilī aizvadīts Māras Zālītes jubilejas koncerts “Paši skaistākie vārdi”.  Milzumdaudz pozitīvu emociju, ovācijas, sirsnīgi vārdi, mīlestība no māksliniekiem un skatītājiem bija tas, kas šim notikumam piešķīra īpašu jaudu. 

Koncerts bija kā pilnasinīgs atskats uz to Māras Zālītes daiļrades daļu, ko labākie latviešu komponisti ietvēruši mūzikā, un ko lieliski un profesionāli augstā līmenī iznesa izcilu solistu, instrumentālistu un kora sastāvs. Egila Kupča rudenīgo noskaņu veidotajā skatuves scenogrāfijā tika izmantoti pašas dzejnieces fotgrafētie dabas skati, dziesmu pieteikumus veidoja īsi audio formātā ierakstīti dzejnieces atmiņu mirkļi, kā arī komponistu atziņas un vēlējumi.   

Koncertā PAŠI SKAISTĀKIE VĀRDI piedalījās Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Vītoliņa, Daumants Kalniņš, Anmary, Andris Ērglis, Antra Stafecka, Jānis Strazdiņš, koris MASKA diriģenta Jāņa Ozola vadībā un instrumentālā grupa – Kristaps Krievkalns, Romāns Vendiņš, Ēriks Upenieks, Miķelis Vīte, Armands Treilihs.  

Prieku un gadarījumu par paveikto neslēpj “Producentu grupas 7” vadītājs Aigars Dinsbergs un režisors Valdis Pavlovskis, atzīmējot, ka šis ir vērtīgs notikums Latvijas kultūras dzīvē. 

Māras Zālītes dzeja devusi dvēseli un ilgmūžību daudzām populārām dziesmām kas izskanēja koncertā – “Tik un tā”, “Virs galvas mūžīgs Piena ceļš”, “Komunālais blūzs”, ”Paši skaistākie vārdi”, “Trīs lietas”, “Veltījums mīlestībai”, “Gāju ceļu dziedādama”, “Manā sirdī”, “Karsta, karsta rīta rasa”, “Es neesmu burve” u.c., kā arī dziesmām no teātra izrādēm “Meža gulbji”, “Kaupēn, mans mīļais”, “Lācplēsis”, “Sfinksa”, “Tobago”, “Mistērija par sapni un mīlestību”, “Kā ābeļdārzs ir brīvība”, “Priekules Ikars”, “Indriķa hronika”, “Neglītais pīlēns” u.c.

Foto: Mārtiņš Plūme 

TOP Komentāri

avatar