Latvijas iedzīvotāji izgatavojuši jau vairāk nekā 74 000 ierakumu sveču Ukrainas armijai

Biedrība “Tavi draugi” kopš pērnā gada novembra uz Ukrainu nosūtījusi vairāk nekā 74 000 Latvijas iedzīvotāju izgatavoto ierakumu sveču, kas palīdz ukraiņu karavīriem sasildīties aukstajos mēnešos. Ierakumu sveču akcija turpināsies arī martā ar mērķi kopumā izliet un nogādāt Ukrainas aizstāvjiem vismaz 100 000 sveču.

Atsaucoties Ukrainas karavīru lūgumam, biedrība “Tavi draugi” kopš 2022. gada novembra īsteno ierakumu sveču gatavošanas akciju. Tajā piedalīties aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, izgatavojot ierakumu sveces no gofrētā kartona, konservu bundžām un parafīna, kā arī ziedojot sveču izejmateriālus vai veicot mērķa ziedojumu izejvielu sagādei.

Latvijā izgatavotās sveces pakāpeniski tiek nogādātas Ukrainas karavīriem frontē. Karavīri tās novērtējuši ar pateicību – ierakumu sveces ir viegli paņemt līdzi dodoties uzdevumā, tās dod siltumu un ļauj gatavot ēdienu. Ņemot vērā laikapstākļus Ukrainā, karavīriem sveces būs ļoti nepieciešamas arī martā.

“Esam saviļņoti un no sirds pateicīgi ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš pielicis roku Ukrainas armijas sasildīšanā. Ierakumu sveces tapušas mājās, skolās un bērnudārzos, darba kolektīvos, vērienīgās publiskās ierakumu sveču darbnīcās un korporatīvo pasākumu vietā. Var šķist, ka viena svece ir simbolisks žests, bet kopīgiem spēkiem esam paveikuši neticami daudz – izgatavoto sveču skaits drīz sasniegs 100 000. Sakām paldies arī ikvienam ziedotājam, kurš devis savu artavu sveču tapšanā,” stāsta Renāte Grundštoka, biedrības “Tavi draugi” pārstāve.

Martā turpināsies arī ierakumu sveču darbnīcas biedrības “Tavi draugi” noliktavā, Ventspils ielā 50, Rīgā. 

Darbnīcu apmeklētāji ir lūgti ņemt līdzi visu sveču izgatavošanai nepieciešamo, bet, ja izejvielas nav pieejamas, tās tiks nodrošinātas. Savukārt lielākām interesentu grupām no uzņēmumiem un organizācijām dalība sveču izgatavošanas darbnīcās norādītajos laikos ir jāpiesaka iepriekš, rakstot: renate@tavidraugi.lv.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar