Izlaidumu laiks klāt! Kā iegādāties perfektu svētku tērpu?

Izlaidums ir tikai dažas stundas no dzīves, bet paliek atmiņā ilgus gadus. Lai nesabojātu sev svinīgā brīža prieku, ir svarīgi, lai izvēlētais tērps ir ērts, atbilstošs notikumam un galvenais – piestāv valkātājam. Par aktuālo izlaidumu tērpu izvēlēs un arī praktiskiem ieteikumiem stāsta VAN GRAAF Rīgas veikala vadītāja Ilona Vaitava.

Kas modē meitenēm?

“Izlaidumu tērpu mode no vienas puses ir tradicionāla – baltā krāsa vienmēr uzskatīta par drošu izvēli un vēl salīdzinoši nesenā pagātnē tieši citu toņu izvēli izlaiduma tērpos varēja uzskatīt par ekstravaganci. Protams, tas ir mainījies un mūsdienās izlaidumu tērpos nav novērojama izteikti dominējoša viena krāsa, visu nosaka gaume un arī tobrīd aktuālās krāsu paletes,” komentē Ilona Vaitava. “Šogad gan liela iespēja, ka izlaiduma tērpos pārliecinoši atgriezīsies tieši baltā krāsa, jo tā ir viena no šīs sezonas aktuālākajām krāsām un arī modes zīmoli savās jaunajās kolekcijās neskopojas ar tās klātbūtni. Vēl šosezon aktuāli brīvi piegriezumi gan svārkiem, gan kleitām, arī puscaurspīdīgi audumi, ko izlaiduma tērpos var integrēt, bet tas jādara apdomīgi, ņemot vērā pasākuma etiķeti. No materiāliem droša izvēle šosezon būs lins, kā arī – pavisam citas noskaņas cienītājām – metāliski audumi. Jāpiebilst, ka tieši audums ir tas, kurš spēj padarīt svētku tērpu mazāk ikdienišķu – satīns, organza, zīds, samts – tie ir audumi, kas padara apģērbu svinīgu un gaumīgam rezultātam ir savienojami ar vienkāršiem, lakoniskiem piegriezumiem.”

Kā nepārcensties?

“Viena no biežākajām kļūdām, ko meitenes pieļauj, pošoties uz izlaidumu, ir pārspīlēšana koptēla veidošanā,” uzskata Ilona Vaitava. “Ja izvēlies izteiksmīgu tērpu ar izšuvumiem, greznu audumu vai detaļām, tad tas var kalpot par galveno akcentu un nav nepieciešamības pārmērīgi izcelt arī citas koptēla daļas. Veidojot savu tēlu, jāapdomā, kas ir tas, ko gribas izcelt. Ja tērps ir klasiska piegriezuma, bez specifiskām detaļām, tam var pieskaņot izteiksmīgākas rotas, piemēram, auskarus. Ja auskari ir gari un pamanāmi, tad matu sakārtojums var būt neitrālāks, vienkāršāks.”

Tāpat būtiski novērtēt izvēlētā tērpa atbilstību pasākumam. Tā kā izlaidums ir svinīgs dienas pasākums, iespējams, klasiska garā vakarkleita nebūs tik atbilstoša izvēle kā kleita līdz celim vai midi garuma kleita. Starp citu, tieši midi garums šosezon ir īpaši aktuāls un kombinācijā ar augstpapēžu apaviem rada ļoti elegantu, svinīgu, bet ne pārspīlētu koptēlu.” 

Tā kā vasaras sākums pie mums mēdz būt vēss, vējains un pat lietains, svarīgi apdomāt, kādu siltāku apģērba kārtu izvēlēties pa virsu izlaiduma kleitai. Būtiski, lai tā nav nejauši līdzi paņemta virsdrēbe, kas pilnībā sabojā koptēlu.

Viņam, protams, uzvalks!

Vīriešu uzvalku modē joprojām aktuāli pieguļoša piegriezuma uzvalki klasiskajos toņos, bet šogad, tāpat kā dāmu modē, arī šeit aktuāls lins – gan vasarīgi lina uzvalki, gan lina krekli, stāsta Ilona Vaitava. “Lai arī absolūta elegances esence, protams, ir melns uzvalks, tas vairāk piemērots vakara pasākumiem, savukārt dienas svinībās, kādas ir arī izlaidums, daudz labāk iederēsies gaišs uzvalks. Šosezon aktuālie toņi – maigi zils, maigi pelēks, pelēkzaļš, bēšs. To var papildināt ar baltu kreklu, tauriņu vai kaklasaiti. Īpaši pārdomātam tēlam – ar krūšu kabatas lakatiņu, aproču pogām. Tāpat vieglam vasaras uzvalkam var kombinēt loferus vai mokasīnus – apavus, ar kuriem nav nepieciešams vilkt zeķes.”

Ja uz kopējā absolventu fona gribas īpaši izcelties, var izdarīt drosmīgākas izvēles un iegādāties uzvalku košā krāsā vai ar izteiksmīgām apdrukām, piemēram, ziedu motīvu vai ģeometriskiem rakstiem. Tāpat mākslinieciski vairāk noskaņotiem jauniešiem joprojām aktuāli izcelt košas zeķes, tad jāatceras, ka biksēm jāsniedzas līdz potītēm, lai zeķes var pamanīt. 

Pērkot uzvalku, nedrīkst aizmirst arī par kreklu, kas ir būtiska koptēla daļa. Pirmkārt, jāatceras, ka kreklam vienmēr jābūt biksēs! Otrkārt, tā izmēram ir būtiska nozīme. “Kreklam jābūt pieguļošam, tas nedrīkst radīt auduma kroku vidukļa daļā, ja tāda veidojas, tad krekls ir par platu,” komentē Ilona Vaitava. “Jāpārbauda arī apkakles izmērs – starp apkakli un kaklu vajadzētu būt pirksta atstarpei, tad izmērs ir atbilstošs.” 

Kāds ir pareizs uzvalka izmērs?

Ja jaunietis nevēlas izskatīties tā it kā uzvalku būtu aizņēmies no tēta vai onkuļa tam, protams, jābūt pareizā izmērā un svarīgi izvēlēties modeli, kurš piemērots jauna vīrieša siluetam. Reti kad veikalā nopērkamais uzvalks derēs kā uzliets, bet tas ir risināms – drēbnieks var pielāgot izmēru konkrētajam augumam.

  • Piedurkņu garumam jābūt tādam, lai tas beidzas pie plaukstas kaula un par apmēram puscentimetru atklāj krekla piedurkni, kā arī kādu aksesuāru, ja tāds ir – pulksteni, rokassprādzi. 
  • Žaketes plecu vīlei jābūt vienā līmenī ar dabisko plecu līniju. 
  • Garumā tai jābūt tādai, kas nosedz sēžamvietu un, kad rokas ir gars sāniem, beidzas līdz ar īkšķa locītavu.
  • Klasiska garuma biksēm jāatrodas tieši virs kurpes un jāizveido auduma kroka. 
  • Viduklī tās nedrīkst būt ne par ciešu, ne vaļīgu, lai var valkāt arī bez jostas. Un piebilde par jostu – ja tā izvēlēta, tad jāsaskaņo ar kurpēm.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar