Jūras spēki Liepājas muzejam dāvina Pirmā pasaules kara enkurmīnu

Kā apliecinājumu ciešai civilmilitārajai sadarbībai, uzturot drošību Liepājā, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Jūras spēki Liepājas pilsētai 398. dzimšanas dienā dāvājuši restaurētu Pirmā pasaules kara enkurmīnu, ko Jūras spēki neitralizēja un demilitarizēja Liepājas ostas teritorijā šī gada sākumā. Klātesot Jūras spēku un Liepājas pašvaldības vadībai, mīna 17. martā tika svinīgi nodota publiskai apskatei Liepājas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

Šī gada 4. janvārī Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras Ūdenslīdēju komanda Liepājas ostas teritorijā, O. Kalpaka ielā 117 neitralizēja un demilitarizēja divas pirmā pasaules kara enkurmīnas. Abas mīnas tika atrastas ostas paplašināšanas laikā topošā dzeramā ūdens termināla būvlaukumā.

“Pilsētai attīstoties, skarbais Pirmā un Otrā pasaules kara mantojums liek par sevi manīt visnegaidītākajos veidos. Brīžos, kad satiekas mūsdienu drošība un attīstība ar vēstures mantojumu, rodas izaicinājumiem bagātas situācijas. Viena no tādām kalpojusi par ideju šai neierastajai dāvanai, ko esam iecerējuši kā apliecinājumu, ka Latvijas Jūras spēki padara mūsu zemi drošāku no dienas dienā,” norāda Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Māris Polencs.

Restaurētā mīna no 17. marta Liepājas muzeja apmeklētājiem ir apskatāma muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, kas veltīta notikumiem Liepājā 1918. un 1919. gadā. Enkurmīnas kopējais svars pirms neitralizācijas bijis 254 kilogrami, sprāgstvielas apmērs – 81 kilograms.

“Liepāja jau vēsturiski bijusi stratēģiski svarīga militāra pilsēta, un arī šobrīd Liepājas pašvaldība ir nozīmīgs NBS sadarbības partneris. Liepājas teritorijā atrodas vairākas bruņoto spēku vienības, daudzu liepājnieku ikdiena ir cieši saistīta ar NBS, un vairāki simti Jūras spēku karavīru mūsu pilsētu sauc par savām mājām. Šo dāvanu augstu novērtēju kā spēcīgu Jūras spēku žestu, apliecinot mūsu ciešo sadarbību, un reizē arī apsolījumu, ka Latvijas armija ir kopā ar mums un kopā mēs esam drošībā,” stāsta Liepājas valstspilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Svinīgajā pasākumā Liepājas muzejā pulcējās Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Māris Polencs, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, Mīnu kuģu eskadras komandieris komandkapteinis Jānis Auce, Ūdenslīdēju komandas ūdenslīdēji, kuri veica mīnas neitralizēšanu, kā arī citi viesi.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar