Dzīves sūtība – palīdzēt cilvēkiem

Jāņa Āboliņa mūsu vidū jau nav trīs gadu, bet viņa iesāktais darbs turpinās. Nesen ir uzstādīts piemineklis skolotāja un trenera Jāņa Āboliņa atdusas vietā. To veidojis akmeņkalis Ritvars Upe. Uz pieminekļa iegravētais teksts ir paša Jāņa Āboliņa pārdomas par savas dzīves jēgu un līdzcilvēkiem veltītu mūžu.

Jānis Āboliņš bija cienījams un iemīļots sporta skolotājs un treneris. Viņš izaudzinājis ne vienu vien valsts un pasaules līmeņa čempionu svarbumbu celšanā, tādējādi iezīmējot šī sporta veida «zelta» laikmetu Latvijā. Skolotāja mudināti, daudzi puiši izauga par stipriem un spēcīgiem vīriem, jo, kā neviens cits, Jānis prot iedvest ticību saviem spēkiem un iedvesmot rīcībai.

Teju 40 darba gadi aizvadīti, strādājot par sporta skolotāju Sūnu pamatskolā. Pateicoties skolotāja uzņēmībai un entuziasmam, padomju laikā Sūnu ezerā tapa viena no nozīmīgākajām peldvietām brīvā dabā, kurā notika ne tikai vietēja, bet pat valsts mēroga peldēšanas sacensības. Kā atzina Jānis, peldēšana ir bijusi viņa dzīves kaislība — šim sporta veidam atdoti daudzi gadi. Viņa vadībā peldētprasmi apguvuši simtiem bērnu un jauniešu, kā savu skolotāju viņu atceras arī vecāka gadagājuma cilvēki.

Jānis nekad nav strādājis tikai pienākuma pēc, viņš savu darbu darījis no sirds un nesavtīgi, ieliekot tajā dvēseli un negaidot atlīdzību. Tas novērtēts ne tikai pašvaldības un valsts līmenī, to novērtējuši arī viņa līdzcilvēki, jo 2007. gadā Jānis ieguva «Latvijas lepnuma» balvu. Vēl šodien bijušie skolēni savu skolotāju atceras ar lielu sirds siltumu.

Foto: no piederīgo arhīva

1

TOP Komentāri

avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
1 Komentāru autori
Spodra Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Spodra
Viesis
Spodra

MĪĻI UN SĀPĪGI