Ukrainas atbalsta akcijā saziedo vairāk nekā 5000 kg adījumu

Akcijas Adījumi Ukrainas atbalstam ietvaros no 2022.gada septembra līdz decembra beigām Latvijas iedzīvotāji saziedojuši un Latvijas Pasta nodaļās nodevuši 5100 kilogramu dažādu adījumu, kas, kā sarēķinājušas akcijas rīkotājas no biedrības Mēs Iecavai, līdzinās 51 000 zeķu pāru. Ziedotos adījumus biedrība Tavi draugi tālāk nogādā Ukrainas karavīriem, mierīgajiem iedzīvotājiem un kara bēgļiem. Akcijas organizatori – biedrības Mēs Iecavai un Tavi draugi – un Latvijas Pasts izsaka vislielāko pateicību atsaucīgajām Latvijas rokdarbniecēm un visiem, kas iesaistījās adījumu ziedošanā.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā jau otrā akcija Adījumi Ukrainas atbalstam sākās 2022.gada septembrī un turpinājās līdz gada beigām, aicinot ziedot visdažādākā veida un izmēra rokdarbus, kas nepieciešami gan Ukrainas karavīriem frontē, gan mierīgajiem iedzīvotājiem izpostītajās pilsētās un citās apdzīvotās vietās, gan kara bēgļiem. Latvijas iedzīvotāji akcijas laikā ziedojuši un pasta nodaļās nodevuši 5100 kilogramu adījumu.

“Nav iespējams izteikt vārdos to aizkustinājumu, ko sagādājuši Latvijas cilvēki, piedaloties Adījumu akcijā un demonstrējot atsaucību un sirds siltumu, ko grūtos brīžos spējam dot citiem. Latvijas Pasta vārdā izsaku vislielāko paldies akcijas organizatoriem un dalībniekiem! Ceru, ka 2023.gads nesīs Ukrainas uzvaru un mieru, bet mūsu cilvēku saliedētība un palīdzības centieni saglabāsies kā paraugs turpmākajā dzīvē,” saka Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

“Adījums ir ne tikai roku, bet arī sirds darbs. Tas netop nedz ātri, nedz vienkārši, jo katrs ir īpašs un unikāls. Tāpēc lielākā atzinība par šo darbu ir saņēmēju acu skatiens. Taču, zinot situāciju Ukrainā, rokdarbnieces ada, necerot uz saņēmēja skatienu.  Un tieši tādēļ apbrīnojams ir viņu čaklums, aizrautība un atbildība, jo siltums – tā ir dzīvība,” atzīst viena no akcijas iniciatorēm biedrības Mēs Iecavai pārstāve Lauma Neimane. “Mērīt adījumus kādās sveramās vienībās ir neparasti. Līdz šim pat prātā nebija ienācis, ka tā arī var – kilogramos, pat tonnās. 5,1 tonna jeb 51 000 zeķu pāru. Jā, tik daudz mēs esam noadījušas! Ar savu neapsīkstošo atbalstu mēs apliecinām, ka ticam Ukrainas uzvarai!” uzsver L.Neimane.

Arī biedrības Tavi draugi pārstāve Beāte Bēvalde akcentē akcijas sirdssiltumu: “Atsākoties akcijai rudenī, mēs vēl nenojautām cik sirdssilta tā izvērtīsies. Kad kļuva vēsāks, bet mūsu noliktavā ieradās arvien vairāk adījumu, mēs sapratām, ka esam satikuši īstos cilvēkus īstajā laikā un kopā mums viss izdosies.” B.Bēvalde stāsta, ka, saņemot arvien jaunus un jaunus pieprasījumus pēc siltajiem adījumiem no karavīriem, biedrības pārstāvji bijuši laimīgi, ka, pateicoties Adījumu akcijai,  uz Ukrainu varēja nosūtīt gan nepieciešamos zeķu un cimdu pārus, gan arī papildu pārus nomaiņai. 

“Katrs nosūtītais adījums ar sveicieniem, šokolādi un spēka vārdiem ir palīdzējis noturēt frontes līniju un parādīt, ka esam šajā cīņā kopā ar ukraiņiem gan domās, gan darbos. No sirds esam pateicīgi visiem adītājiem, kas iesaistījās šajā akcijā, ziedojot savu laiku un sirdssiltumu!” – tā B.Bēvalde.

Akcijas Adījumi Ukrainas atbalstam ietvaros adījumi bez maksas tika pieņemti visās Latvijas Pasta nodaļās un ar Latvijas Pasta palīdzību nogādāti biedrībai Tavi draugi Rīgā, Ventspils ielā 50, no kurienes tālāk transportēti uz Ukrainu.

Arī turpmāk tiks izvērtētas iespējas iesaistīties plašu atbalsta akciju organizēšanā Ukrainas atbalstam.

Daļa no adījumu akcijas Ukrainas atbalstam ziedotajiem rokdarbiem aplūkojama te.

Akciju Adījumi Ukrainas atbalstam iniciē, koordinē un par tās norisi TV, presē, radio, sociālajos tīklos (vietnēs rokdarbniecēm, kurās ir ap 27 000 dalībnieču) informē sabiedriskā organizācija Mēs Iecavai.

Attēli: publicitātes

TOP Komentāri

avatar