Durvis ver sajūtu māja Smiltenes novadā

Durvis apmeklētājiem vēr atjaunotā viesu māja “Donas” Smiltenes novada Blomes pagastā, kas kļuvusi par sajūtu māju ar unikālu interjeru. Māja veidota kā vieta, kur ikviens var rast mieru un atelpu no ikdienas steigas, atpūšoties unikāli iekārtotos numuriņos – katrs no tiem veltīts kādam Blomes pagasta ciemam.

Sajūtu mājas numuri veidoti kopš 2020. gada sākuma, radot katram atšķirīgu interjeru un vidi. Interjera un dizaina priekšmeti uz numuriņiem atceļojuši no dažādām Latvijas un pasaules malām, piemēram, no Bavārijas, Zviedrijas un Vācijas, nesot līdzi savu stāstu.

“Veidojot mājas interjeru, neskaitāmām lietām esam snieguši otro elpu. Rezultātā katrs numuriņš ir unikāls, divu vienādu nav. Turklāt, katrai istabiņai esam devuši nosaukumu atbilstoši Blomes pagasta ciemu nosaukumiem, tāpēc viesi var izvēlēties – apmesties Biksējā, Drandos, Jāņmuižā, Jeberos, Kaiberī vai Purēniešos,” stāsta “Donu” saimniece Ilze Kalniņa – Dauga.

Sajūtu mājas interjerā satiekas rokoko stils un art deco mijoties ar mūsdienīgiem dizaina elementiem, 90% no priekšmetiem un mēbelēm ir restaurētas lietas, kas iegūtas izsolēs, antikvariātos un nelielos mēbeļu veikaliņos. Māju saimnieki maksimāli centušies izvairīties no masu produkcijas, dodot priekšroku autordarbiem.

“Donas” ir stāsts par nesteidzīgu vidi un greznu atpūtu dabas ielokā. Tā noteikti būs patīkama vide tiem, kas mīl izsmalcinātas lietas un vēlas atpūtu, kas rada patīkamu baudījumu. Viesiem ir iespēja baudīt vīnu salonā pie kamīna, uz terases iemalkot rīta kafiju no Meisenes porcelāna tasītēm, vai pavadīt romantisku nedēļu nogali kādā no dažādajiem numuriņiem. Apkārtējā vide sniegs savu baudījumu un tie, kam hobijs ir makšķerēšana, droši varēs kavēties pie viesu nama dīķīšiem, gaidot savu lomu.

Atjaunots ir ne tikai mājas interjers, bet arī apkārtējā teritorija, kur savu ieguldījumu sniedza viesu mājas saimnieks Andis Dauga, organizējot apjomīgus remontdarbus. Sajūtu mājā izveidota arī lielāka zāle, kurā iespējams organizēt svinības vai radošas uzņēmumu sapulces un nelielas konferences. Īpaši gaidīti būs saietu vakaru organizētāji, kuros tērzēt par pasaulīgām lietām un kāzu svinību organizētāji.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar