Ukrainas Neatkarības dienā aicina uz gājienu “Saulespuķu ceļš” un labdarības koncertu

Atzīmējot Ukrainas Neatkarības dienu, biedrība “Tavi draugi” sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību un Rīgas domi ceturtdien, 24. augustā, no plkst. 15.30 aicina uz gājienu “Saulespuķu ceļš” un labdarības koncertu Ukrainas armijas atbalstam. 

Biedrība “Tavi draugi” akciju “Saulespuķu ceļš” rīko jau otro gadu pēc kārtas, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju un Latvijā mītošos ukraiņus pievienoties. Līdzīgi kā pērn, “Saulespuķu ceļš” veltīts Ukrainas nepagurstošajai cīņai par brīvību un ikvienam Ukrainas civiliedzīvotājam Latvijā. Zibakcijas centrālais elements ir saulespuķu pušķis, kas plkst. 15.30 sāks savu ceļu no “Tavi draugi” angāra Rīgā, Ventspils ielā 50, K-3, līdz Vērmanes dārza skatuvei, kur tas plkst. 17.00 tiks svinīgi nodots Ukrainas vēstniekam Latvijā Anatolijam Kucevolam. Akcijas dalībnieki ir laipni aicināti paust atbalstu Ukrainai ar saulespuķēm un Ukrainas simboliku. 

“Saulespuķu ceļa” noslēgumā, Vērmanes dārzā, no plkst. 17.00 līdz 19.00 notiks labdarības koncerts Ukrainas armijas atbalstam, kas pulcēs Latvijas un Ukrainas māksliniekus – koncertā uzstāsies “Varakuta”, Timurs Vilcāns, Katrīna Gupalo ar grupu, Anastasija Vasilenko, Anastasija Jačmenkina  un “Subscriptum”, “Rigga Reggae”, Igo, Edgars Vilcāns, “Queentessence” un Rihards Saule. Koncertu atklās Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols un Rīgas mērs Vilnis Ķirsis.

Plkst. 19.00 svētku koncerts noslēgsies ar zibakciju “Vienotības ķēde”, kuras laikā visi klātesošie  apvienosies pie 30 metrus gara Ukrainas karoga, paužot vienotību un kopību.

Koncerta apmeklējums ir bez maksas. Skatītāji ir aicināti līdzi ņemt un ziedot higiēnas preces, kas ļoti nepieciešamas Ukrainas karavīriem – dušas želejas un šampūnus (vēlams “divi vienā”), skuvekļus un skūšanās putas, zobu birstes un zobu pastu, kā arī mitrās salvetes. Tāpat koncertā varēs veikt mērķa finanšu ziedojumus Ukrainas armijas atbalstam. Plašāk par ziedošanas iespējām lasāms šeit

“Ir skaudri apzināties, ka “Saulespuķu ceļš” nu jau ir kļuvis par tradīciju. Esot kopā ar Ukrainu un ukraiņiem Latvijā gan vārdos, gan darbos jau vairāk nekā 500 dienu, aicinām ikvienu pievienoties simboliskajā neatkarības ceļā. Mēs stāvam stipri kopā ar Ukrainu un vēlamies Latvijā dzīvojošajiem ukraiņiem vēlreiz apliecināt, ka esam kopā līdz uzvarai un kamēr vien būs nepieciešams mūsu atbalsts,” stāsta Laura Čaupale, biedrības “Tavi draugi” pārstāve.

Labdarības koncerta apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt teltis ar ukraiņu precēm un nogaršot ukraiņu ēdienus.  

Savukārt plkst. 20.00 Vērmanes dārza estrādē notiks latviešu leģendārās rokgrupas “Pērkons” koncerts. “Pērkons” savās dziesmās turpina stiprināt tautas nacionālo pašapziņu, kā to darīja pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. Vērmanes dārzā mūziķi klausītājiem piedāvās ilgās radošās darbības laikā sakrātās un tautā iemīļotās dziesmas, to skaitā “Zaļā dziesma”, “Slidotava”, “Labu vakar”, “Dziesma par sapumpuroto zaru”, “Gandrīz tautasdziesma”, “Mana dienišķā dziesma” un daudzas citas.

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar