Rīgas mērs Kijivā tiekas ar Ukrainas prezidentu; vienojas par atbalstu Ukrainas pilsētām

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un vairāki citi Eiropas pilsētu mēri piektdien, 19. augustā, tikās ar Ukrainas prezidenta Volodimiru Zelenski, Ukrainas galvaspilsētas Kijivas mēru Vitāliju Kļičko, kā arī citām Ukrainas valsts un pašvaldību amatpersonām. Kopā ar Eiropas pilsētu mēriem, M.Staķis Kijivā parakstīja politisku vienošanos par atbalstu Ukrainas pilsētu ilgtspējīgai atjaunošanai.

Rīgas mērs M.Staķis pēc vizītes uzsvēra: “Krievijas armijas nežēlības sekas aptveramas tikai klātienē – redzot postu, ko nodarījuši okupanti Bučā, Irpiņā un Borodjankā. No Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska izskanēja trīs vienkārši lūgumi Eiropas pilsētu mēriem: cīnīties pret Krieviju informācijas karā, uzņemties līderību Ukrainas pilsētu atjaunošanā, un demonstrēt piemēru pārējām pilsētām Eiropā un pasaulē. Kijivas mēra Vitālija Kļičko ticība savas tautas spēkiem ir vēl viens apliecinājums tam, ka mums katru dienu jāatgādina Eiropai par karu, jāpalīdz bēgļiem, jāziedo Ukrainas armijai, kā arī jākoordinē Eiropas pilsētu darbs, piedaloties Ukrainas atjaunošanā. Ukraina uzvarēs!”

Vienošanos atbalsta pilsētu tīkls “Eurocities”, un to parakstīja Ukrainas Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa vadība, kas pārstāv Ukrainas vietvaras. Kopīgā paziņojumā Rīgas, Florences, Atēnu, Helsinku, Lionas, Marseļas, Oslo, Tirānas un Kijivas mēri uzsver: “Mēs, Eiropas un Ukrainas pilsētu mēri un vadītāji, nosodām Krievijas karu Ukrainā un aicinām nekavējoties izvest Krievijas spēkus un atjaunot mieru. Mēs esam apņēmušies kopīgi strādāt, lai sagatavotu un īstenotu ātru un ilgtspējīgu Ukrainas pilsētu atjaunošanu.”

Kopīgā darba grupa, kurā būs pārstāvji no “Eurocities” un Ukrainas Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa, regulāri tiksies, lai pārraudzītu sadarbības īstenošanu.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar