Notiks šizofrēnijas slimnieku tuvinieku seminārs “Veidot piepildītu dzīvi, sadzīvojot ar šizofrēniju”

Šī gada 11. aprīlī, no plkst. 15.00 – 17.00 Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Konferenču zālē, Tvaika ielā 2, notiks seminārs “Veidot piepildītu dzīvi, sadzīvojot ar šizofrēniju” – 2. daļa – kā stiprināt sevi un veicināt tuvinieka atgriešanos savā dzīvē; kā sadzīvot ar slimību un veidot piepildītu dzīvi. Šis bezmaksas seminārs notiks TIKAI klātienē un uz to īpaši aicinām šizofrēnijas pacientu tuviniekus. 

Semināru vadīs Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Izglītības un pētniecības daļas vadītāja, psihiatre Liene Sīle. Semināra mērķis ir sniegt informatīvu un emocionālu atbalstu ikvienam, kura ģimenē ir šizofrēnijas slimnieks, lai mazinātu izdegšanas risku, kas saistīts ar pacientu ar psihisku saslimšanu atbalstīšanu, būšanu kopā. Seminārā runāsim par aspektiem ar ko saskaras tuvinieki, mīļam cilvēkam slimojot ar šizofrēniju. Seminārs būs veltīts arī praktiskiem aspektiem- kā organizēt dzīvi, kā atpūsties, kā nepauzēt sevi rūpēs; kā arī tiks sniegti ierosinājumi, kā labāk sadzīvot ar šizofrēniju, kā rīkoties krīzes brīžos.

Šis ir trešais seminārs no cikla  “Iecietības formula: zināšanas un pieņemšana”, ko organizē RPNC Attīstības fonds un kas tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Nākamais, cikla ceturtais klātienes seminārs “Cieņa, kas sakņojas zināšanās: jautājumi apkalpošanas nozaru uzņēmumiem”, plānots 25.maijā. 

11. aprīlī seminārs notiks KLĀTIENĒ, un tas netiks ierakstīts (lai šizofrēnijas slimnieku radinieki varētu justies brīvi šajā vidē un uzdot visus tiem interesējošos jautājumus) tādēļ lūdzam semināram reģistrēties līdz 10. aprīlim (ieskaitot), sūtot savu vārdu, uzvārdu, telefona numuru un epasta adresi uz info@rpnc.lv. 

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar