Liepājas muzejā aizvadīta grāmatsiešanas meistarklase

Sestdien, 20. aprīlī Liepājas muzejs Kūrmājas pr. 16/18 aicināja uz grāmatsiešanas meistarklasi, kurā ādas apstrādes māksliniece Liene Eltermane dalījās savā grāmatsiešanas pieredzē. Interesenti varēja garā dūriena tehnikā iesiet nelielu grāmatiņu pierakstiem, skicēm, vai uzdāvināt draugam. Āda grāmatas vākam bija rotāta ar mākslinieces grafiku.

Senatnē bija pazīstami vairāki bezlīmes sējuma veidi, ar vienu – “Long Stitch” (garais dūriens) – varēja iepazīties meistarklasē. Iesākot meistarklasi, māksliniece klātesošos iepazīstināja arī ar citiem grāmatsiešanas veidiem. 

Garais dūriens nāk no viduslaikiem, kad pie ādas gabala, kas kalpoja kā grāmatas vāki, tika piešūtas papīra burtnīcas. Vajadzības gadījumā grāmatu varēja vēl papildināt, piešujot papildu burtnīcas. Ja ādas gabals bija garāks, atlikušo malu apņēma apkārt un apsēja ar jostiņu. 

Grāmatsiešanas meistarklase notika grāmatu oriģinālsējumu izstādes “Izlasītas grāmatas” ietvaros. 

Jau ziņots, ka izstādē “Izlasītas grāmatas” apskatāmas vairāk nekā 150 grāmatas, katra no tām ir 42 talantīgu mākslinieku–grāmatsējēju no Latvijas un Lietuvas radošuma un meistarības apliecinājums. 

Izstādi sadarbībā ar Liepājas muzeju rīko biedrība “Jaunā mākslas lāde”, kurā apvienojušās mākslinieces no Latvijas – Liene Eltermane, Ilze Karlsone, Inga Galvāne, Signe Kraukle un Lietuvas – Lolita Grabauskiene, Ramute Toliušīte un Relite Miele. Biedrība kopš 2002. gada darbojas, lai saglabātu un attīstītu kultūras vērtības Latvijā, tai skaitā grāmatsējēju arodu.

Grāmatu oriģinālsējumu izstāde Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē aplūkojama līdz 28. aprīlim muzeja darba laikā – no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10 līdz 18. 

Foto: Kārlis Volkovskis

TOP Komentāri

avatar