Liepājas muzejā atklāta Normunda Kaprano fotoizstāde

Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 mazajā izstāžu zālē tika atklāta fotogrāfa Normunda Kaprano fotoizstāde “Vecā loga stāsti”, kur ar fotogrāfiju starpniecību iespējams sajust kādas pamestas vēsturiskas ēkas koka loga rāmja stāstus. Arī pats “stāstītājs”, koka rāmis, ir radis vietu izstādē.

Iedvesma darbiem gūta ceļā no Liepājas uz Ventspili, kad, nedaudz novirzoties no ierastā kursa, Normunds Kaprano esot atradis patiesu pērli – no pamatīgiem laukakmeņiem celtu ēku ar apsūnojušu dakstiņu jumtu. 

“Diemžēl ēka bija pamesta un visu aizmirsta – aklām logu acīm, nezālēs ieaugusi. Lai kā arī centos, fascinējošās būves vēsturi izzināt, neizdevās atrast tās īpašniekus. Vien noskaidroju, ka ēka reiz savos ziedu laikus esot bijis “Villas” krogs,” stāsta fotogrāfs. 

“Vienu no koka loga rāmjiem, kas vēl turējās vienā eņģē un žēli čīkstēja, nespējot pretoties vēja nodomam likvidēt pēdējo stiprinājumu, iemūžināju lielākoties melnbaltos fotoattēlos. Kāpēc melnbaltos? Manuprāt, vecā loga stāstiem nepiestāv košas krāsas,” turpina Normunds Kaprano.

Normunds Kaprano (1963) ir Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas “Fotast” biedrs, kura ikdiena aizrit piejūras vēju pilsētā Liepājā. 

Atbalstu izstādes iekārtošanā sniedza fotogrāfs Aigars Hibneris. 

Normunda Kaprano fotoizstāde “Vecā loga stāsti” Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 2024. gada 30. jūnijam.

Foto: Kārlis Volkovskis

TOP Komentāri

avatar