Muzeju naktī apmeklētājus ar dažādiem pasākumiem gaidīs arī Rīgas kultūras iestāžu apvienības muzeji

Sestdien, 18. maijā, rīdzinieki un Rīgas viesi aicināti apmeklēt Starptautisko Eiropas Muzeju nakti Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejos – Aleksandra Čaka muzejā, muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” un Rīgas Porcelāna muzejā.

Šā gada Muzeju nakts vienojošā tēma ir: izzināt un iegūt, pētīt un saprast, sasaistot to ar Starptautiskās Muzeju dienas tēmu “Muzeji izglītībai un pētniecībai”. Rīgā un tās apkaimē Muzeju naktī durvis apmeklētājiem vērs vairāk nekā 80 kultūrvietas. Šis būs 20. gads, kad Latvijas muzeji piedalās starptautiskajā muzeju nakts akcijā.

Aleksandra Čaka muzejā no plkst. 18.00 līdz plkst. 24.00 notiks Muzeju nakts pasākums “Paralēlais laiks”. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt tematisko izstādi no muzeja krājuma, kas veltīta Aleksandra Čaka sievai “Kas Tu biji, Anna Bērziņa?” Mazie Muzeju nakts apmeklētāji varēs zīmēt un krāsot Čaka portretu, kā arī saņemt Čaka novelkamo tetovējumu. Pusnakti muzejā ieskandinās dziesminieki Arnis Miltiņš un Rolands Lappuķe ar savu muzikālo programmu “Paralēlais laiks”.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” no plkst. 19.00 līdz 01.00 rīdziniekiem un Rīgas viesiem piedāvās iespēju apmeklēt muzeju tā piecpadsmitās jubilejas gadā, apskatīt arhitekta K. Pēkšēna dzīvokļa jūgendstila interjeru, doties tematiskās ekskursijās gida pavadībā, ielūkoties muzeja aktuālās izstādes “Femme fatale” ekspozīcijā un apskatīt muzeja jubilejai veltīto izcilo jūgendstila laika gleznotāju darbu izstādi “Rozentāls. Purvītis. Valters”, kurā eksponēti mākslinieku darbi no Kukšu muižas privātkolekcijas, kā arī izbaudīt 20. gs. sākuma gaisotni un ieklausīties akordeona mūzikas skaņās.

Savukārt Rīgas Porcelāna muzeja skatlogos visu diennakti varēs vērot īpaši Muzeju naktij iekārtotu ekspozīciju, kas veltīta īpašam un sarežģītam porcelāna radīšanas paņēmienam – litofānijai. Latvijā ar litofāniju strādā tikai māksliniece Ilona Romule; arī pasaulē nav daudz autoru, kuri ir izkopuši meistarību šajā tehnikā. Ar ko litofānija ir īpaša? Ar ļoti plānu materiālu, kurā iegravēts delikāts reljefs – ikdienas apstākļos tas var būt pat nemanāms, taču, pareizi izgaismots, uzmirdz gandrīz kā ēnu teātris, atklājot filigrānos tēlus, ainas, kompozīcijas. 24 stundas Konventa sētā, Rīgas Porcelāna muzeja skatlogā, tiks radīti apstākļi porcelāna litofāniju pieredzēšanai, īpaši iespaidīgi tās atklāsies tieši diennakts tumšajās stundās.

Ar pilnu Muzeju nakts programmu iespējams iepazīties tīmekļvietnē latvia.icom.museum.lv/muzeju-nakts/programma/

Attēls: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar