Jaunā 3D ierīce ļauj Bērnu slimnīcas ķirurgiem veikt vēl vienu unikālu operāciju Baltijā

Jau iepriekš tika ziņots, ka Bērnu klīniskā universitātes slimnīca papildinājusi medicīnas tehnoloģiju klāstu ar īpašu stacionāro 3D C-loka rentgena ierīci, ar kuras palīdzību var pacientam vēl drošāk un precīzāk veikt dažādas sarežģītas ķirurģiskas manipulācijas. Jaunajā Bērnu slimnīcas 3D hibrīdoperācijas zālē pirmo reizi Baltijā tika veikta mugurkaula deformācijas korekcija 17 gadīgai pusaudzei, un turpmāk ik gadu šāda iespēja tiks piedāvāta 40 – 50 bērniem.

“Vēlos uzsvērt, ka šāda veida operācijas ir veiktas arī iepriekš, tomēr līdz ar jaunā aprīkojuma pieejamību mēs spēsim saviem pacientiem nodrošināt daudz lielāku drošību un precizitāti,” operācijas unikalitāti skaidro Bērnu slimnīcas traumu, ortopēdijas un mugurkaula ķirurgs dr. Jānis Upenieks, piebilstot, ka tas nozīmē, ka “veikto operāciju rezultāts ir kļuvis kvalitatīvāks – būtiski palielinās ievadīto implantu precizitāte, mazinās iespējamo komplikāciju risks pacientam, atveseļošanās norit ātrāk un tiek mazināts kopējais jonizējošā starojuma daudzums pacientam un medicīnas personālam. 21. gadsimtā mugurkaula deformāciju korekcija bērniem bez 3D vizualizācijas pasaulē tiek uzskatīta par sava veida “krievu ruleti” ar pacienta veselību. Tādēļ ar šo operāciju mēs pāršķiram jaunu lappusi bērnu mugurkaula ķirurģijas attīstībā Latvijā.”

Statistika liecina, ka operācijās, kas vēsturiski tika veiktas bez 3D rentgena ierīces izmantošanas, līdz pat 15% skrūvju novietojums atrodas ārpus skriemeļa ķermeņa, radot potenciālu nestabilitāti vai muguras smadzeņu bojājuma risku. 3D rentgena vizualizācija ataino mugurkaula anatomiju trīs plaknēs un ļauj šo risku ievērojami mazināt, panākot optimālu implantu pozīciju.

Operācijas laikā tika koriģēta skolioze, kas, neskatoties uz intensīvu iepriekš veikto konservatīvo ārstēšanu, turpināja progresēt. Skolioze ir trīsdimensionāla mugurkaula deformācija, kam raksturīgs mugurkaula izliekums uz sāniem un skriemeļu rotācija vienam attiecībā pret otru.

Skoliozes operācijas tiek veiktas bērniem jebkurā vecumā, sākot ar zīdaiņu vecumu, tādēļ jaunā ierīce ir jo īpaši nozīmīgs atbalsts anatomijas pārredzamības nodrošināšanai sarežģītos ārstniecības gadījumos.

Komanda, kura veica pirmo mugurkaula deformācijas korekcijas operāciju ar 3D C-loka rentgenu: mugurkaula ķirurgi dr. J. Upenieks un dr. J. Osītis, anesteziologs A. Mihejevs, operāciju māsa K. Brunovska un anestēzijas māsa A. Ivanova. Īpašs paldies BKUS Kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas vadītājam V. Ozoliņam par konsultatīvo atbalstu operācijas laikā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar