Iespējamo psihotropo vielu tirgonis šauj uz policijas darbinieku

Rīgas pašvaldības policisti vakar pēcpusdienā ap pulksten trijiem veica kārtējo pārbaudi psihotropo vielu tirdzniecības vietā Krišjāņa Barona ielā. Pārbaudes laikā viens no veikaliņa darbiniekiem izvilka gāzes pistoli un raidīja šāvienu pašvaldības policista virzienā. Uzreiz pēc tam tirgotāji ieslēdzās veikala telpās un uz policistu prasību atvērt durvis nereaģēja.

Tā kā par notikušo Rīgas pašvaldības policisti informēja Valsts policijas darbiniekus, mirkli vēlāk notikuma vietā ieradās vairākas Valsts un pašvaldības policiju ekipāžas, tai skaitā Valsts policijas Rīgas Speciālo uzdevumu bataljona(SUB) darbinieki, kuri aplenca tirdzniecības vietu, noslēdzot izejas. Tirgotavas darbinieki joprojām nelaida policistus iekšā, tādēļ SUB kaujinieki uzlauza veikala durvis un, iekļūstot telpās, aizturēja visus trīs veikaliņa darbiniekus.

Par laimi pašvaldības policisti uzbrukumā necieta, taču tas 37 gadus veco uzbrucēju no atbildības neglābs, jo pret viņu ir uzsākts kriminālprocess par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šādu noziegumu Krimināllikumā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem. Pret abiem pārējiem 18 gadus vecajiem veikala darbiniekiem uzsāktas administratīvas lietas par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Tāpat tiks veikta ekspertīze tirgotavā atrastajām vielām un, ja tās izrādīsies aizliegtas, tad aizturētajiem draudēs kriminālatbildība par narkotiku tirdzniecību.

Laikā no šā gada 1.oktobra Rīgas pašvaldības policisti un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki veikuši vairāk nekā tūkstoš pārbaudes iespējamo psihotropo vielu tirdzniecības vietās, kopā atsavināti vairāk nekā 10 000 augu maisījumu iepakojumi, sastādīti 248 administratīvā pārkāpuma protokoli un uzsākta virkne kriminālprocesu.

Foto:zz.diena.lv

Lasi vēl

TOP Komentāri

avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši