Ģimenēm ar bērniem visdraudzīgāko piļu un muižu TOP

Vasara – brīnišķīgs laiks, kad labāk iepazīt dzimto zemi, tās arhitektūras bagātības, baudīt atpūtu pie dabas un izmēģināt neierastas aktivitātes, ko saviem viesiem piedāvā Latvijas pilis un muižas. Bet vai iespējams ņemt līdzi bērnu, un vai viņam būs ko darīt, ja vecāki iecerējuši doties uz kādu no Latvijas vēsturiskajām muižām vai pilīm? Daudzi uzskata, ka ne. «Un velti, – komentē Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents Jānis Lazdāns, – Starp Latvijas pilīm un muižām ir daudzas, kurās jaunie pētnieki atradīs daudz interesanta».

Zemāk LPMA ir apkopojusi ģimenēm ar bērniem draudzīgāko kultūrvēsturisko vietu TOP, kas ne tikai patīkami pārsteigs pieaugušos, bet arī iekaros pat visprasīgākā mazā viesa sirdi.

  • Preiļu muiža un parks – tajā bērniem papildu senajai muižai patiks arī pludmale, kurā iespējams bez maksas saņemt dažādu inventāru, izskrieties un rotaļāties bērnu laukumā, ļauties piedzīvojumiem sajūtu takā, izmēģināt muzikālo soliņu, izpētīt dabas stendus un pat uzspēlēt tenisu!

  • Arendolē bērniem patiks zvēriņi – vistiņas, aitiņas. Tos pienācīgi novērtēs gan pieaugušie, gan paši mazākie muižas viesi. Šeit iespējams sarīkot pikniku visai ģimenei, apmeklēt melno pirti vai doties izbraucienā ar laivu pa gleznaino Dubnas upi. “Muiža ir viena no arhitektoniski interesantākajām muižām Latgalē, kas jauno laiku nepārbūvēta saglabājusies līdz mūsdienām un ar greznību un savdabību izceļas Latgales muižu arhitektūrā, tāpēc tā noteikti iespaidos un iedvesmos gan mazos viesus, gan pieaugušos”, stāsta J. Lazdāns.

  • Krāslavas muižā viesus gaida unikāla kolekcija, kas sastāv no Olgas Gribules 2000 porcelāna lellēm, turklāt šeit iespējams izmēģināt savus spēkus vienā no 5 amatniecības darbnīcām – stikla, keramikas, kokapstrādes, aušanas vai kulinārijas, pagatavojot neparastu ēdienu. Bez tam bērniem ir iespēja izmēģināt spēkus šķēršļu trasē.

  • Lūznavas muiža patiks jaunajiem inženieriem, jo šeit viesus gaida interaktīva izstāde „Kerberdzs: sekojot inženiertehniskām idejām”. Šeit iespējams iejusties konstruktora lomā, piemēram, uzbūvējot visu „Da Vinči tiltu”. „Te ir arī rotaļu laukums, kas atrodas gleznainā parkā”, piebilst LPMA prezidents.

  • Tradicionāli apmeklētāju iecienītajā Rundāles pilī ir izstrādāti īpaši materiāli un spēles bērniem, franču dārzā mazos atklājējus gaidīs labirints un vēsturiskas formas šūpoles, kas neapšaubāmi iepriecinās pat prasīgākos mazos viesus.

  • Padures un Gārsenes muižā mazie priecāsies par bērnu laukumu, turklāt pie Padures muižas ir peldvieta, kuru ir vienkārši grēks neizmantot, savukārt Gārsenē mazajiem noteikti patiks dabas taka.

  • Savukārt Vārkavas muižā var izpētīt 16. gadsimta arhitektūru, iepazīties ar neparasto muižas vēsturi un izbaudīt pikniku zem jumta, kur atrodas galds un smilškaste, lai katra ģimene varētu atpūsties pēc muižas apskates, vienlaikus nodarbinot savu mazo. Arī Tiņģeres muižā ikviena ģimene var baudīt ne tikai arhitektūru, bet arī sarīkot pikniku svaigā gaisā pie galdiņiem, kas atrodas netālu no bērnu laukuma. Turklāt jaunākie viesi pienācīgi novērtēs kukaiņu māju un citus dabas objektus.

  • Apriķu muiža aicina ģimenes apvienot muzeja apmeklējumu ar dzimšanas dienas svinībām un piedalīties dažādās meistarklasēs. Bērnus gaida rūķu kolekcija un izstāde ar stāstiem par rūķiem un četriem gadalaikiem. Šobrīd no 2022.04.06. – 31.10. aicinām piedalīties rūķu tūrisma kampaņā “Pa Latvijas rūķu pēdām” un ceļojuma laikā radīt savu grāmatu par Apriķu rūķiem.

“Bez šīm muižām ir arī daudzas citas, kas piedāvā draudzīgas cenas bērnu un ģimenes biļetēm, vai pat bezmaksas ieeju. Detalizēts muižu saraksts ar visiem aktuālajiem pasākumiem ir pieejams mūsu vietnē – www.pilis.lv. Pirms došanās uz kādu no vietām, ļoti iesaku pārliecināties, ka tās ir atvērtas, jo pilīs un muižās regulāri notiek slēgtie pasākumi”, iesaka Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents, atgādinot, ka katrā no šīm vietām līdz 30. septembrim iespējams saņemt atzīmi par dalību, un sakrājot ne mazāk kā 30 šādas atzīmes visas sezonas laikā, laimēt vērtīgas balvas un pat iespēju piedalīties noslēguma ballē.

Kopumā akcijā piedalās 60 pilis un muižas, daudzās no tām pēdējā laikā ir notikušas lielas pārmaiņas – īpašnieku maiņa, konservācija, renovācija un citas vērienīgas pārmaiņas. To vidū ir pilis Dobelē, Cesvainē, Alūksnē, Jaunaucē, Krustpilī, Lielstraupē, Padurē, Siguldā, Stāmerienā un citur. Aktīvākie ceļotāji šoruden varēs laimēt balvas un piedalīties svinīgajā ballē. Sīkāku informāciju par akciju un kultūras-izklaides programmu, kā arī piļu un muižu darba laiku var atrast vietnē www.pilis.lv.

Par akciju

Kampaņu rīko Latvijas Piļu un Muižu asociācija sadarbībā ar LIAA. Akcijā var piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji, kas laika periodā no 1.05. līdz 30.09.2022. apmeklēs akcijā iesaistītās muižas, pilis un parkus un baudīs to pasākumus un kultūras programmu. Piedaloties pasākumos, apmeklētāji saņems atzīmes par objekta apmeklējumu kontrollapā. Kontrollapu var lejupielādēt vietnēs www.pilis.lv, www.latvia.travel vai izdrukāt jebkurā kampaņas norises punktā. Apmeklētājiem ir jāsakrāj ne mazāk par 30 atzīmēm un jāiesniedz aizpildītā kontrollapa jebkurā no pilīm, muižām vai jānosūta to elektroniskā formā (skanētu, fotografētu) uz adresi akcija@pilis.lv līdz 30.09.2022. Katrs apmeklētājs var iesniegt tikai vienu reģistrētu kontrollapu dalībai balvu izlozei un noslēguma pasākuma ielūgumu izlozei. 

Aicinām ikvienu apmeklētāju rūpīgi iepazīties ar piļu un muižu piedāvājumu un darba laikiem, papildus informāciju par kampaņu meklējot vietnē www.pilis.lv un profilā Latvijas Piļu un Muižu asociācija Facebook, bet idejas ceļojumiem var atrast vietnē www.latvia.travel un profilā Atklāj Latviju no jauna .

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar