Digitālās mācīšanās diena: kā tehnoloģijas palielina bērnu interesi mācīties

Mācības parasti tiek asociētas ar grāmatu lasīšanu, uzdevumu veikšanu darba lapās vai rēķināšanu burtnīcās, taču mūsdienās digitālo ierīču izmantošana izglītības procesā kļuvusi gandrīz neizbēgama. 27. februārī tiek atzīmēta  Digitālās mācīšanās diena, tāpēc Samsung Skola nākotnei eksperti ir apkopojuši idejas, kuras vecāki šajā dienā var īstenot, lai veicinātu bērnu spēju un interesi mācīties tiešsaistē.

Māciet neapmaldīties informācijas pārbagātībā

Ikvienam noderēs prasme izmantot interneta pārlūka meklētāju (Google), lai atrastu nepieciešamo informāciju. Ja pieaugušajam šī šķiet pašsaprotama lieta, tad bērnam vērts izstāstīt, kā izvēlēties pareizos atslēgas vārdus, kā meklēt attēlus, kādas papildu iespējas izmantot, lai meklētais būtu pēc iespējas atbilstošāks, piemēram, reģiona un laika perioda atzīmēšana.

Radiet kopīgu ģimenes piedzīvojumu krātuvi

Izveidojiet ģimenes blogu un iesaistiet bērnus tā veidošanā – ierakstu plānošanā, tekstu rakstīšanā, foto albumu gatavošanā, bloga publicēšanā. Vai dalāties ar ceļojumu atskatiem, hobijiem vai ikdienas dzīvi, jūs veidojiet kopīgas atmiņas, tajā pašā laikā apgūstot komunikācijas un rakstīšanas prasmes. Blogs var būt pieejams tikai jūsu ģimenei, vai varat dalīties ar to publiski.

Izveidojiet noderīgo portālu sarakstu

Pētiet, atlasiet un atzīmējiet vērtīgas izglītojošas interneta vietnes, kuras bērni brīvajā laikā var izmantot. Bērniem īpaši patiks portāli, kuros ir interaktīvas spēles, kas padara mācīšanos jautru. Piemēram, interneta vietne Sheppard Software ir tikai viens no portāliem, kur bez maksas pieejamas simtiem izglītojošas bērnu spēles.

Apgūstiet jaunas prasmes ar interneta palīdzību

Aiciniet bērnu  apgūt jaunas prasmes izmantojot tieši tiešsaistē atrodamās video pamācības. Tas ļaus bērnam atklāt jaunu pasauli, vai tā būtu saistīta ar mācībām, mākslu, ceļošanu vai ēst gatavošanu. Samsung skola nākotnei portāla www.skolanakotnei.lv sadaļā “Mācības” pieejami bez maksas informatīvi izglītojoši materiāli digitālo, komunikācijas, radošo un analītisko prasmju pilnveidošanai.

Palīdziet ieinteresēt nākotnes profesijās

Ieinteresējiet bērnu spert pirmo soli nākotnes perspektīvākās profesijas – programmēšanas – virzienā. Internetā pieejamas vairākas tiešsaistes programmēšanas spēles bērniem, kuras ir ne tikai jautras, bet arī izglītojošas. Sākumā interesi raisīt iespējams ar informatīvi izglītojošiem video par to, kas ir programmēšana.

“Mācību procesu var padarīt aizraujošāku izmantojot digitālos rīkus, tādējādi bērni pat nepamanīs, ka mācās! Digitālās prasmes interesantos nestandarta veidos var apgūt gan ģimenes, gan draugu lokā, bet svarīgākais, ka kopā pavadītais laiks ir bijis pozitīvs un jēgpilns,” uzsver Egle Tamelīte, Samsung Skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Latvijā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar