Arī jūlijā kultūrtelpas “Strops” aicina uz kultūras pasākumiem piesātinātiem vakariem

Vēl visu jūliju mobilās kultūrtelpas “Strops” aicina rīdziniekus un viesus izbaudīt daudzveidīgu kultūras pasākumu programmu. Koncerti, radošās darbnīcas, pasākumi bērniem un sirsnīgas tikšanās ar kaimiņiem – tas viss piecās Rīgas apkaimēs!

Šajā vasarā Rīgā darbojas piecas mobilās kultūrtelpas “Strops” – Rīgas Centrālās bibliotēkas Bolderājas filiālbibliotēkas dārzā un Čiekurkalna bibliotēkas dārzā, Ēbelmuižas parkā, Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas pagalmā un Pļavnieku Zaļajā birzī.

Jūlijā kultūrtelpā “Strops” Bolderājas filiālbibliotēkas dārzā notiks divi pasākumi. 11. jūlijā no plkst. 18.00 līdz 20.00 notiks vakars jauniešiem, kura laikā plānota tikšanās un radošas nodarbes ar bērnu grāmatas “Dorabellas istaba” autori Daci Kravali, bet pēcāk skanēs koncerts “Vārds jaunajiem mūziķiem” – jauniešu grupu “Pēdējais vilciens” un “Stariņš” vadībā.

Savukārt, 25. jūlijā, no plkst. 18.00 līdz 20.00, norisināsies keramikas darbnīca “Mālu ēdnīca” sadarbībā ar Rīgas Porcelāna muzeja izbraukuma darbnīcu un “Waterflower” jeb Sabīnes Moores interaktīva performance, izmantojot augus un elektronisko mūziku.

Tikmēr kultūrtelpa “Strops” Ziepniekkalnā pārsteigs ar dažādiem koncertiem un pasākumiem bērniem. 12. jūlijā plkst. 19.00 visi aicināti uz operdziedātājas Evijas Martinsones un pianistes Agneses Egliņas koncertu. Savukārt 13. jūlijā mazākos gaidīs pasākums “Brīnumu diena”. Tajā plānota tikšanās un radoša nodarbība ar bērnu grāmatas “Dorabellas istaba” autori Daci Kravali, kā arī zinātnes centra “Vizium” radošās darbnīcas un tikšanās un radošas nodarbes bērniem ar Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra apkaimju koordinatori un Ziepniekkalna apkaimes biedrību.

Jūlija izskaņā Ziepniekkalna iedzīvotājiem sarūpēts Mārča Auziņa un Aijas Vītoliņas muzikāls ceļojums koncertprogrammā “Krustojumi” 26. jūlijā plkst. 19.00, bet 27. jūlijā plkst. 11.00 notiks Katrīnas Gupalo koncerts bērniem kopā ar  Edgaru Vilcānu un Armandu Varslavānu. Visus priecēs arī Rīgas Cirka skolas burbuļu stacija.

Kultūrtelpā “Strops” Čiekurkalna bibliotēkas dārzā 3. jūlijā gaidāmas izzinošas pastaigas gida pavadībā uz Čiekurkalna ievērojamākajiem objektiem “Iepazīsti savu Čiekurkalnu”, bet pēc tām – Improvizācijas akadēmijas teātra izrāde.

17. jūlijā notiks Rīgas Jauniešu Leļļu teātra “I-ā” izrāde “Sapnis par karali”, bet 31. jūlijā apmeklētājus pārsteigs mūzikas grupa “Jōra” un pēc tās – latviešu kino vakars.                                              

Kultūrtelpā “Strops” Pļavnieku Zaļajā birzī 3. jūlijā kopā ar jauno mūziķi un dziesmu autori Rūtu Ķergalvi, spilgto personību un dziedātāju Ievu Sutugovu un mūziķi Kārli Būmeisteru tiks ieskandināta vasaras festivālu sezona. Savukārt, 17. jūlijā sezonas noslēguma pasākumu Pļavnieku Zaļajā birzī vadīs jaunā, enerģiskā dziedātāja un dziesmu autore Diona Liepiņa. Vakara turpinājumā Rīgas DJ skola un tās dibinātājs Kaspars Dabra jeb DJ Dubra kopā ar vienu no labākajiem Latvijas skrečošanas mākslas dīdžejiem Kasparu Dziļumu jeb DJ Aspirins apmeklētājus iepazīstinās ar dīdžejošanas pamatprincipiem, vadīs praktiskās darbnīcas un paraugdemonstrējumus, bet vakara noslēgumā gaidāmas dejas abu profesionālo DJ mūzikas pavadījumā.

Savukārt kultūrtelpa “Strops” Ķengaragā, Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas pagalmā, jūliju ieskandinās ar Daumanta Kalniņa un Romāna Vendiņa koncertu.

Mūziķi radīs vasarīgi romantisku noskaņojumu, izpildot latviešu un ārzemju autoru dziesmas, tostarp arī kādu Daumanta Kalniņa radītu dziesmu.

Tikmēr 18. jūlijā gaidāms Kaspara Zemīša un Kārļa Zemīša koncerts. Ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis kopā ar vecāko dēlu Kārli Zemīti (grupas “Pirmais kurss” mūziķi) atskaņos savas ģitāras zelta repertuāru. Pavisam noteikti neizpaliks arī sulīgā humora piepildītas sarunas. Sezonu noslēgs roks, 25. jūlijā grupas “Dzelzs vilks” līdera Jura Kaukuļa solo koncertā ar pilnu jaudu skanēs dziesmas un melodijas dažādām ģitārām, elektronikai un vienai balsij, tostarp mūziķa radītas, labi pazīstamas un mazāk zināmas kompozīcijas no dažādiem “Dzelzs vilka” daiļrades posmiem un dziesmas no teātra izrādēm.

“Stropos” apmeklētāji vasaras garumā var baudīt daudzveidīgu pasākumu programmu, tajā skaitā kultūrizglītojošus pasākumus, dzejas lasījumus, koncertus, performances, bērnu sarīkojumus, tikšanos ar māksliniekiem, sporta aktivitātes un dažādas citas norises. Šogad jūnijā un jūlijā  “Stropos” notiks vairāk nekā 30 pasākumu, kuru rīkotāji ir pašvaldības kultūras iestādes.

Šie pasākumi rīdziniekiem un pilsētas viesiem pieejami bez maksas.

TOP Komentāri

avatar