Apledojuma laikā “Sadales tīkls” aicina būt uzmanīgiem elektroapgādes infrastruktūras tuvumā

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) brīdina par sasalstošu lietu, kas otrdien, 20. decembrī, gaidāms visā valsts teritorijā. Tā laikā apledojums var veidoties ne vien uz ceļiem un ietvēm, bet arī koku zariem un elektrolīnijām. Apledojuma ietekmē var lūzt zari, kā arī palielināties gaisvadu elektrolīniju pārtrūkšanas risks, tāpēc AS “Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus otrdien būt īpaši uzmanīgiem elektroapgādes infrastruktūras tuvumā.

Atbilstoši LVĢMC prognozēm sasalstošs lietus gaidāms naktī uz otrdienu – sākotnēji rietumu un centrālajos rajonos, vēlāk arī visā valsts teritorijā – par to izsludināts oranžais brīdinājums. “Sadales tīkls” atgādina, ka, zem ledus smaguma lūstot kokiem un zariem, var rasties bojājumi elektrolīnijās, kā arī tās var pārtrūkt apledojuma dēļ. 

Redzot bīstamu situāciju, piemēram, trūkušus vadus vai elektrolīnijā iegāztu koku, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112. Mazāk bīstamās situācijās uzņēmums aicina bojājumus pieteikt “Sadales tīkla” mājaslapā, sadaļā “Pieteikt bojājumu”. 

“Sadales tīkls” atgādina iedzīvotājiem iespēju robežās sagatavoties iespējamiem elektroapgādes pārtraukumiem, sarūpējot kabatas lukturus un laikus uzlādējot ikdienā izmantojamās elektroierīces. 

Pasliktinātos laikapstākļos visvairāk apdraudētas ir neizolētas gaisvadu elektrolīnijas, kas pašlaik veido aptuveni 40% no visa “Sadales tīkla” elektrotīkla. Lai savlaicīgi mazinātu šādus dabas stihiju radītus elektroapgādes traucējumus, uzņēmums ik gadu no potenciāli bīstamiem kokiem, krūmiem un zariem attīra gaisvadu elektrolīniju trases. Tomēr bīstamos laikapstākļos elektrolīnijās var tikt iegāzti arī ārpus elektrolīniju trasēm augoši lielie koki. Viedā elektrotīkla tehnoloģijas ļauj uzņēmuma speciālistiem nepārtraukti monitorēt situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā. Konstatējot bojājumus, “Sadales tīkls” iespēju robežās atjauno elektrības apgādi pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas, savukārt operatīvā darba brigādes nekavējoties sāk bojājumu vietu lokalizāciju un tehniskos darbus infrastruktūras atjaunošanai.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi www.sadalestikls.lv pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

“Sadales tīkls” atgādina: ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un esat norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu tiksiet informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību aptuveni 20 minūšu laikā. Lai pārliecinātos, ka elektroapgādes pārtraukuma brīdī informācija tiks saņemta, ieteicams klientu portālā www.e-st.lv atjaunot personīgo mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar