Rīgas ZOO sākušies Sarkano pandu mājas būvdarbi

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā ir sākušies demontāžas un sagatavošanās darbi Sarkano pandu mājas izveidei, kas top ar “Maxima Latvija” un veikalu klientu atbalstu. 

Pašlaik Rīgas zoodārzā norit demontāžas darbi un būvlaukuma sagatavošana. Lēnām pa daļām tiek griezta kādreizējās lāču ekspozīcijas dzelzsbetona grīda. Tāpat tiek stiprinātas gan konstrukcijas, kas tiks izmantotas jaunajai mājai, gan līdzās esošās Tropu mājas vecā dolomīta siena, lai būvdarbu ietekmē tā netiktu bojāta. Pandu mājas izveides noslēdzošajā posmā grodos, kas šobrīd tiek iemūrēti sienu stiprināšanai un piepildīti ar keramzītu, tiks izveidoti ekspozīcijas stādījumi.

“Jebkuru dzīvnieku uzņemšana ir garš un atbildīgs process, jo ikvienam dzīvniekam ir nepieciešama īpaši piemērota vide, lai justos komfortabli. Šobrīd plānojam, ka septembra beigās turpināsies pandu mājas būvniecības process un to varētu pabeigt 2021.gada vasaras beigās. Vienlaikus esam uzsākuši sarunas ar Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociāciju par sarkano pandu uzņemšanu. Paldies visiem “Maxima” pircējiem, kas sniedza savu atbalstu. Mēs aktīvi strādājam, lai pēc iespējas ātrāk jūs visus ielūgtu uz tikšanos ar noslēpumainajiem un amizantajiem mazajiem pandām,” stāsta Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš.

“Esam gandarīti, ka kopā ar “Maxima” klientiem varam atbalstīt Rīgas ZOO, kas ik dienu aicina mūs iepazīt dzīvnieku pasauli, gādāt vienam par otru un vērtīgi pavadīt laiku kopā ar savu ģimeni. Lai arī tās izveides darbus nedaudz ir ietekmējusi un aizkavējusi Covid-19 pandēmija, ar interesi sekojam līdzi, kā top rūpīgi plānotā mājvieta Sarkanajiem pandām, kurā viņi justos ērti, droši un gaidīti,” stāsta “Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs Jānis Vanags.

Sarkanās jeb mazās pandas ir aizsargājami dzīvnieki, un to skaits savvaļā nepārsniedz 10 tūkstošus. Sarkano pandu izcelsmes reģions ir Ķīna un Himalaji, un to ierasto dzīves vidi veido koki un krūmi, kuru zaros un dobumos pandas arī labprāt guļ. Līdzīgi kā lielajām pandām, arī mazo pandu ēdienkartes pamatā ir bambusu dzinumi un lapas.

Pērn Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs saņēma 20 000 eiro ziedojumu, pateicoties “Maxima” klientu atbalstam akcijas “Mīluļu slepenā dzīve 2” ietvaros. Tās laikā katrs interesents varēja iegādāties pirkstu veiklību attīstošu kartona rotaļu mājiņu, tādējādi ziedojot līdzekļus Sarkano jeb mazo pandu mājas izveidei.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar