12. un 13.decembrī autovadītāji sabiedrisko transportu Rīgā varēs izmantot bez maksas

Sakarā ar meteorologu prognozēm par gaidāmo puteni Rīgas pašvaldība noteikusi, ka pirmdien, 12.decembrī un otrdien, 13.decembrī, autovadītāji pilsētas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, jeb tiek ieviestas tā saucamās “puteņa biļetes.”

Šajā laikā par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta vieglā transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Tā saucamā automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam.

Šo iespēju var izmantot jebkura pilngadīga persona, autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi. Reģistrācijas apliecība apliecinās, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis. Minētos braukšanas atvieglojumus pašvaldība ievieš, lai mazinātu satiksmes intensitāti stipras snigšanas laikā vai pēc tās, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu.

Par “sniega biļešu” tālāku ieviešanu tiek lemts atkarībā no meteoroloģiskajām prognozēm, tādēļ pašvaldība aicina sekot līdzi informācijai Rīgas domes sociālo tīklu kontos, vietnē riga.lv un medijos.

Attēls: ilustratīvs

TOP Komentāri

avatar