Zvaigžņu festivālā izskanējis Vestarda Šimkus solo koncerts

Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotajā Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā vakar, 10. martā, Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Dzintara Jurgelaiša kamerzālē klausītāji piedzīvoja ļoti īpašu un saviļņojošu pianista Vestarda Šimkus solo vakaru.

Vestardu Šimku ar Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu saista īpašas atmiņas. Nu jau vairāk nekā 30 gadu garumā viņš tajā ir uzstājies vairākkārt. Bet ļoti īpaša bijusi pati pirmā reize, kad viņš koncertējis kā viens no jaunajiem, daudzsološajiem pianistiem un saņēmis tādas ovācijas, kā nekur citur pasaulē.

Viņš spilgti atceras arī šī festivāla sākuma gadus, kad tas vēl bija tikai Pianisma zvaigžņu festivāls: “Klātienē šeit pieredzējām daudzus izcilus pianistus, tādus kā Lazārs Bermans un Aleksejs Sultānovs. Viņu koncerti man ir palikuši atmiņā uz visu dzīvi,” koncerta sākumā stāstīja Vestards Šimkus.

“Tas bija laiks, kad šie pianisti spēlēja vērienīgu repertuāru – 19.gs. beigu un 20.gs. sākuma krievu komponistu mūziku. Tā bija vērienīga, vētraina un virtuoza mūzika, kurā viņi centās parādīt labāko, ko vien māk. Tādēļ šovakar es jums vēlējos nospēlēt līdzīgas ievirzes programmu – tā būs veltījums manām atmiņām par Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu.”

Koncerta programmā klausītāji ar ovācijām uzņēma 19./20. gadsimta mijas komponistu mūziku – gan Aleksandra Skrjabina fantastisko galaktiku rakstus, gan mazāk pazīstamā Fēliksa Blūmenfelda intriģējošo daiļradi.

Ar vērienīgu simfodžeza programmu 31. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls noslēgsies šovakar, 11. martā pulksten 18. Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri muzicēs gan Latvijas Radio bigbends un solisti – saksofonists Kārlis Vanags, kontrabasists Edvīns Ozols un sitaminstrumentālists Artis Orubs, gan arī pasaulslavenais džeza dziedātājs Ola Onabule. Biļetes uz šo koncertu jau sen kā izpārdotas, bet koncerta tiešraidi no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” varēs klausīties arī Latvijas Radio 3 ēterā.

Foto: Jānis Vecbrālis

TOP Komentāri

avatar