Žoržs Siksna izdod jaunu dziesmu “Zied Birztalā Bērzi”

Komponists Helvijs Stengrevics sadarbībā ar dzejnieku Jāni Plotnieku 1988. gadā sarakstīja dziesmu “Zied Birztalā Bērzi”, kas speciāli radīta dziedātājam Žoržam Siksnam, pieskaņota tieši viņa balsij. Nu, pēc 32 gadiem, dziesma tiek nodota klausītāju vērtējumam.

Dziesma “Zied Birztalā Bērzi” ar Jāņa Plotnieka vārdiem tika uzrakstīta tālajā 1988. gadā, kad komponists Helvijs Stengrevics strādāja Latvijas Valsts filharmonijā un koncertēja kopā ar populāro latviešu dziedātāju Žoržu Siksnu. Tolaik dziesma tika radīta speciāli Siksnas balsij un viņa mūzikas stilam kopumā.

Lai gan Žoržam Siksnam dziesmu “Zied Birztalā Bērzi” bija ļoti paticis izpildīt savos koncertos, tomēr šo gadu laikā nevienu reizi netika veikts tās profesionālais skaņas ieraksts. Tagad, nejauši satiekoties dziesmas autoram un izpildītājam, tika lemts, ka beidzot, pēc 32 gadiem, šim ilgi lolotajam skaņdarbam jānonāk pie klausītājiem arī ieraksta veidā.

Abu mūziķu – Helvija Stengrevica un Žorža Siksnas sadarbībā šī ir otrā dziesma ar Jāņa Plotnieka vārdiem. Ar pirmo dziesmu “Un dzīvosi” viņi ieguva augsto ceturto vietu 1986. gada Latvijas Mikrofona dziesmu aptaujas noslēguma koncertā.

Dziesma: “Zied Birztalā Bērzi”

Solists: Žoržs Siksna

Dzejnieks: Jānis Plotnieks

Komponists un producents: Helvijs Stengrevics

Audiovizuālais materiāls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar