Valsts policija kādā izglītības iestādē Liepājā veic pārbaudes

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Kinologu nodaļas Kurzemes grupas amatpersonām un dienesta suņiem Marko un Yaro, devās uz kādu izglītības iestādi Liepājā veikt pārbaudes starp nepilngadīgajiem aizliegto vielu jomā.

Pārbaudes notika sadarbībā ar skolas vadību un likumsargi ar suņiem pārbaudīja vairākas klases, ģērbtuves un skapīšus. Kopumā pie pieciem jauniešiem tika atrastas divas cigarešu paciņas, divas elektroniskās cigaretes, četras pudelītes ar elektronisko cigarešu uzpildes šķidrumu un viena cigarete, kā arī šķiltavas. Cigaretes un uzpildes šķidrumi tika izņemti, bet šķiltavas tika nodotas skolas vadībai, jo pēc skolas iekšējās kārtības notikumiem, šķiltavas pie jauniešiem nedrīkst atrasties. Jaunieši ir vecumā no 14 līdz 17 gadiem un pret visiem ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro. Lēmumu par soda apmēru pieņem Liepājas pilsētas domes Administratīvā komisija.

Valsts policijas amatpersonas šādas pārbaudes rīko galvenokārt pēc skolas vadības iniciatīvas un pieteikuma, kā arī gadījumos, ja saņemti signāli no apkārtējiem, ka notiek tabakas izstrādājumu lietošana nepilngadīgo vidū. Šādas pārbaudes notiks arī turpmāk.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar