Ukrainai ziedo ģeneratorus, elektromateriālus un tehniku elektrotīkla atjaunošanai

AS “Sadales tīkls” turpina saziņu ar energoapgādes nozares kolēģiem Ukrainā un, atsaucoties viņu lūgumam, sarūpēts vēl viens ziedojumu komplekts, kas palīdzēs nodrošināt energoapgādi karadarbības skartajos reģionos. Ziedojumu vidū ir dažādi elektrotīkla materiāli, tostarp 11 transformatori, specializētās tehnikas vienības – divi traktori, divas traktoru piekabes un iekrāvējs, kā arī divi strāvas ģeneratori.

Krievijas karaspēka mērķētie uzbrukumi Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai ir atstājuši bez apkures un elektrības daudzus valsts iedzīvotājus, tāpēc ģeneratori ir būtisks ziedojums, kas palīdzēs nodrošināt energoapgādi, kamēr izpostītā infrastruktūra nav atjaunota. Konkrētie strāvas ģeneratori varēs ar enerģiju nodrošināt aptuveni 150 mājsaimniecības. Savukārt specializētā tehnika, transformatori un citi elektromateriāli Ukrainas enerģētikas speciālistiem svarīgi elektrotīkla atjaunošanas darbiem.

Nespējot uzveikt drosmīgos Ukrainas karavīrus kaujas laukā, Krievijas teroristiskais režīms par primāro mērķi barbariskajiem raķešu uzbrukumiem izvēlējies Ukrainas civiliedzīvotājus, viņu labklājību un drošību. Krievijas marodieru un slepkavu armija katru dienu uzbrūk Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai, tiecoties atstāt ukraiņus bez gaismas, siltumapgādes un ūdens. Tomēr Krievijas noziedznieki nesasniegs savu mērķi, un ukraiņu griba uzveikt ienaidnieku kļūst arvien spēcīgāka. To stiprina mūsu Latvijas draugu lielais atbalsts! No sirds pateicos “Sadales tīklam” par tik ļoti nepieciešamo palīdzību Ukrainai, ziedojot aprīkojumu mūsu elektroapgādes kritiskās infrastruktūras atjaunošanai un ziemas perioda pārdzīvošanai,” saka Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.

Energoapgāde – tā ir gaisma, siltums un bieži vien arī izdzīvošanas priekšnosacījums, tāpēc pēc iespējām atbalstām kolēģus Ukrainā – gan kā organizācija, gan ar darbinieku pašu iniciatīvu, par ko viņiem patiess paldies. Ziedojumam esam atlasījuši vecākas, bet darba kārtībā esošas specializētās tehnikas vienības, ģeneratorus un transformatorus, ko mūsu pašu saimniecībā ir nomainījusi efektīvāka tehnika un iekārtas. Ar šādiem pašiem tehnikas modeļiem iepriekš ir raduši strādāt arī Ukrainas energospeciālisti – tas nozīmē, ka viņi varēs tos likt lietā uzreiz pēc saņemšanas, jo nebūs nepieciešamas kādas speciālas apmācības,” pauž “Sadales tīkla” izpilddirektors Sandis Jansons.

Ziedojums Ukrainā tiek nogādāts ar labdarības organizācijas “Ziedot.lv” starpniecību – pirmās kravas nosūtītas decembra beigās, šonedēļ ceļā devušās nākamās. Lai palīdzētu segt ziedojuma piegādes izdevumus, brīvprātīgā ziedošanas akcijā iesaistījās arī  paši “Sadales tīkla” un “Latvenergo” darbinieki. Kopā šim mērķi saziedoti 4740 eiro.

Jau no kara sākuma 2022. gada februārī “Sadales tīkls” ir saziņā ar kolēģiem Ukrainā. Atsaucoties palīdzības lūgumam, pērn maijā Ukrainai tika ziedoti 49 transformatori un 10 kvadricikli. Uzņēmuma darbinieki iesaistījušies arī enerģētiķu ģimeņu pārvešanā no kara skartajām teritorijām uz Latviju. Sadarbībā ar Madonas, Aizkraukles, Augšdaugavas novada un Daugavpils pilsētas pārstāvjiem sniegtas arī izmitināšanas iespējas.

Attēli: publicitātes

TOP Komentāri

avatar