Rokgrupa “Sub Scriptum” ar jauno singlu “Jūku” atgādina par miera nozīmi haosa laikā

12. aprīlī klajā nācis rokgrupas “Sub Scriptum” singls “Jūku”. Tas ataino cilvēka spēju saglabāt savu iekšējo mieru laikā, kad apkārt valda haoss, uzsverot, ka ar meditācijas palīdzību cilvēkam ir iespēja izveidot līdzsvaru starp iekšējo un ārējo pasauli. 

“Būtībā civilizācijā nekas nav mainījies, ir milzīga skatuve, mainās tikai dekorācijas un lozungi. Visas civilizācijas ir vērstas uz alkatību, varu, tehnikas, informācijas un prāta kontroli, un tās var iet bojā, ja nespēj atrast līdzsvaru,” uzsver grupas dalībnieks Kristers Rudzītis. 

Viņš piebilst, ka “šajā saspringtajā laikā klusums un miers ir nepieciešams vairāk nekā jebkad. Ielūkošanās katram sava prāta dabā ir pirmais solis ceļā uz ciešanu mazināšanu globālā līmenī. Ja lielāks skaits cilvēku zinās sava prāta dabu, viņi spēs iepazīst arī pasaules, kurā mēs dzīvojam, brīnišķīgo dabu un neatlaidīgi un drosmīgi cīnīsies to pasargāt.” Singla iznākšana vienlaikus ir arī dāvana Kristera dzimšanas dienā. 

Singls nācis klājā ar Ekonomikas un kultūras augstskolas atbalstu. Kā norāda augstskolas rektore Oksana Lentjušenkova: “Esam lepni par mūsu talantīgajiem jauniešiem, kuri spēj radīt ne tikai skaistu mūziku, bet arī mudināt visu sabiedrību apstāties un aizdomāties par to, kā varam darīt šo pasauli labāku un vairot mieru. Tāpēc liels prieks, ka varam sniegt atbalstu šo ideju realizēšanā.”

Grupa “Sub Scriptum” jau iepriekš savā mūzikā ir vērsusi uzmanību uz sabiedrībai aktuālām tēmām, piemēram, 2020. gadā izdodot karantīnas laika singlu un video dziesmai “Kā mīlasstāstā”. Tolaik klajā nāca arī grupas debijas albums “21.gs. mode”. 

Jau tuvākajā laikā grupa būs sastopama vairākos koncertos: 16. aprīlī – klubā “Nemiers”, 23. aprīlī – klubā “Pūce”,  bet 30. aprīlī – muzikālajā izklaides vietā “Sporta Pagalms”. Jūlijā grupa uzstāsies arī uz festivāla “Summer Sound” skatuves.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar